Teknofest Türkiye İçin Büyük Bir Adımdır

Haber: Armağan ŞEN
MHP 28. Dönem Aksaray Milletvekili adayı Ramazan Kaşlı, vatandaşlarla temaslarını kent merkezinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle sürdürdü. Kaşlı, ziyaretlerinde geçtiğimiz günlerde Aksaray’da Tuz Gölü bölgesinde gerçekleştirilen ‘TEKNOFEST’ füze atışı denemeleriyle ilgili bilgiler aktardı.

Kaşlı, sözlerine “Aksaray için çok mutlu edici bir haber. ROKETSAN’ın füze atış denemeleri Tuz Gölü’nde yapıldı. Bu da yerli ve milli üretimde bir adım daha ileri gittiğimizin kanıtıdır. TEKNOFEST füze yarışları düzenleniyor ve gençlerimizin önü açılıyor” diyerek başladı. TEKNOFEST’insavunma teknolojileri anlamında Türkiye’yi bir adım daha ileriye taşıyan önemli bir organizasyon olduğuna vurgu yapan Kaşlı, “Gençlerimizin önünü açmak için her türlü imkânı sağlamalıyız. Savunma sanayimiz için bu tür organizasyon sayısını artırıp AR-GE çalışmalarına destek vermeliyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı birlikteliğinde bu konuda güçlü yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Teknoloji yarışmaları, sergiler ve gösteriler ile çocuklarımızı daha küçük yaşlarda bu alanlara yönlendirirsek milli ve yerli savunma sistemimiz o kadar hızlı gelişir” dedi.

 

Yaşı küçük olan çocukların oyun ile başlayan bu eğitim serüveninin ileride Türkiye’ye önemli yatırımlar olacağını belirten Kaşlı, “Bu tür etkinlikleri halka açık ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Halkımızın yerli ve milli üretimlerimizi görmesi gerekiyor ve TEKNOFEST bu görevi üstleniyor. Bu etkinlikte T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde genel olarak ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi, Türk Hava Kurumu ve birçok üniversite ortak bir şekilde yer almaktadır. Bu organizasyonun altyapısı çok güçlüdür” diye konuştu.
TEKNOFEST’in büyük uğraşlar sonucu var olduğunun altını çizen Kaşlı, “Biliyorsunuz ki TEKNOFEST roket yarışmaları Aksaray’ımızda düzenlendi. Bu gururu Aksaray’da yaşamak bizim için ayrı bir gururdur” dedi.
Türkiye’nin 100. Yılına özel TEKNOFEST’in Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirecek final etkinliği ide tamamlanacağını aktaran Kaşlı, “İmkânı olan her vatandaşımız bu etkinliği takip etmelidir. Bu sene Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek bu organizasyonu internet ortamından canlı takip edebilirsiniz” diye konuştu.

 

“Test Uçuşlarını Tamamlayan Yerli Ve Milli Uçaklarımız Gökyüzünde Havalanacak”
Bayraktar TB2, ANKA ve KIZILELMA uçakları başta olmak üzere yerli ve milli uçaklarımızın önemine de vurgu yapan Kaşlı, “İnsansız hava aracımız ANKA, serseri mayınları tespit edebilen uçağımız. 2021 yılında envanterimize kazandırdığımız AKINCI yine TEKNOFEST’te sergilenecek. Bayraktar TB2 uçağımız 27 saat göklerde kalmayı başarmış bir uçaktır. 2014 yılından beri aktif olarak kullanılmaktadır. SOLOTÜRK zaten kendi kendine bir özgürlüktür. Türkiye’nin özgürlüğü SOLOTÜRK’tür. Yalnızca Türkiye’nin böyle güçlü bir SOLOTÜRK’ü var biliyorsunuz. Bizim böyle yerli ve milli başarılarımız vardır. İstediğimiz an vetolara karşı gelip her şeyi yapabiliriz. Göklerde yankılanan ses Türk’ün sesi olacaktır”dedi.
Kaşlı, Türk pilotlarının çok büyük başarılar gerçekleştirdiğini belirterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözlerini hatırlattı ve istikbalin, özgürlüğün ve bağımsızlığın göklerden geldiğini söyledi.

 

“Yerli Ve Milli Üretimlerimiz İlk Kez Teknofest’te Halka Tanıtılacak”
Bayraktar Kemankeş, TB3, SİHA ve yeni mühimmatlar ile ilgili de açıklamalar yapan Kaşlı, “Daha önce bu üretimlerimiz halka açık şekilde gösterilmemişti. Yerli ve milli üretimimiz olan ‘Kemankeş Mini Akıllı Seyir Füzesi’tüm halkımıza ilk kez TEKNOFEST’te finalinde gösterilecek. Milli Muharip Uçak ilk kez sanal gerçeklik gözlüğüyle denenecek. Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı’da halka açık şekilde sergilenecek” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Lider Ülke Türkiye Kendi Üretecek, Kimsede Buna Karışamayacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?