Soğan Bile Alamıyoruz Yazık Değil mi Bize

Haber: Armağan ŞEN 

İYİMParti Aksaray 2. Sıra milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk, bir adet soğanın bile beş-on lira olduğu bir ortamda vatandaşların Ramazan Bayramına hazırlandığını belirterek, ekonomik sorunların ciddi biçimde derinleştiğini söyledi.

“Biz Seçimden Seçime Değil Her Daim Halkımızla Yan Yanayız”

Ertürk, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Dükkânlarında ve cadde üzerinde satış yapan esnafların tamamının, bayram önü olmasına rağmen işlerin hareket kazanmamasından şikâyetçi olduğunu gören Ertürk, yaşanan ekonomik sorunların liyakatli yöneticilerle kısa zamanda aşılabileceğini söyledi.

 

Millet İttifakının halkın tüm sorunlarını çözmeye yönelik programının hazır olduğunu dile getiren Ali Abbas Ertürk, “CHP İl Başkanlığı yaptığım üç yıllık sürenin başından bu yana köy, kasaba, mahalle, Aksaray’ın her yerini geziyorum. Ülkeyi bu hale getirenler sadece seçimden seçime halkın yanına gittiği için onların dertlerini bilmiyor. Ama biz hem sorunları hem de çözüm yollarını biliyoruz. Çünkü halkımızla aynı sorunları yaşıyoruz” dedi.

“Yaşanan Sorunlar Liyakatli Kadrolarla Kısa Zamanda Çözülür”

Normal şartlarda bayram öncesi günlerin ticaretin arttığı hareketli günler olduğunu ancak manzaranın ciddi biçimde değiştiğini ifade eden Ali Abbas Ertürk, “Eskiden insanlar birilerine kızdığında ‘Sana minnet edeceğime kuru soğan yerim’ diyerek sitemini dile getirirdi. Şimdi onu dahi alamıyoruz. Bir adet soğanın beş-on lira olduğu bir süreçte vatandaşlarımız mübarek Ramazan Bayramına hazırlanıyor. Allah yardımcımız olsun. Ama kimse umudunu yitirmesin. Çünkü yaşanan ekonomik sorunlar, derdi millet olan yetenekli ve liyakatli kadrolarla çok hızlı şekilde çözülebilir. Biz, sorunları çözmeye talibiz” dedi. Bir cadde esnafı ise iktidar yöneticilerine seslenerek, “Güya uzaya gidiyorduk. İnsanlar soğan bile alamıyor. Vicdanımız sızlıyor ama bu yönetimi 14 Mayıs’ta değiştireceğiz” dedi.

 

İlk Kez Oy Kullanacak Gençlerin Tercihi Ali Abbas Ertürk

Esnaf gezisi esnasında çocuklar ve gençlerle de ayaküstü sohbet eden Ali Abbas Ertürk, onlara yönelik projelerinden söz etti. Bu yıl ilk kez oy kullanacak bir öğrenci Ertürk’ü sosyal medyadan sürekli takip ettiğini ve en çok şehrin sportif altyapısını geliştirmeye dair projesinden etkilendiğini belirtti. Ücretsiz internet, ÖTV ve KDV’siz otomobil ve teknolojik cihazlara erişim çalışmasının da dikkat çekici olduğunu söyleyen öğrenci, “Ali abi bizim gönlümüzü kazandı. Biz de ilk oyumuzu ona vereceğiz. Çünkü bize kıymet veren, söylemleri ve projeleriyle bize hitap eden tek milletvekili adayı Ali abidir” dedi. Ertürk de gençlerin ve çocukların ülkenin yarınları anlamına geldiğini ifade ederek, toplumun her kesimini kucaklayan projelerle daha güzel bir Türkiye oluşturma amacında olduklarını vurguladı.

Cadde esnafının yoğun ilgisi ile gezisini sürdüren Ertürk’e CHP İl Başkanı Hacı Ali Keleş, Merkez İlçe Başkanı Ayfer Zengin, Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi Yusuf Gümüşay, Demokrat Parti İl Başkanı Servet Ceylan da eşlik etti.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gençlerden Yaldır’a Yürü Arkandan Bizde Yürüyoruz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?