Gençlerden Yaldır’a Yürü Arkandan Bizde Yürüyoruz

Haber: Armağan ŞEN 

İYİ Parti Aksaray 1. Sıra Milletvekili adayı Turan Yaldır ve 3. Sıra adayı Naciye Akkuş Türk, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Önceki ziyaretlerinde olduğu gibi bu ziyaret sırasında da Yaldır, esnaf ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve sevgi ile karşılandı.

 

Atatürk Bulvarı 40 metrelik yol üzerinde bulunan esnafları ziyaret eden Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır, vatandaşlarla hem tokalaştı hem de onların dertlerini dinledi.

Ziyaretler sırasında vatandaşlar, “2015 yılında seni nasıl Meclise gönderdiysek, bu yıl da Meclis’e göndereceğiz”, “Gençliğin uğurusun”, “Sen yürü arkandan biz de yürüyeceğiz” söylemleriyle Yaldır’ı karşıladı.

“Gençlerin Halinden En iyi Siz Anlarsınız”

Yaldır’ı karşısında gören ve BESYO mezunu olan bir genç iş bulamadığını belirterek, “Ben de birçok üniversiteli akranlarım gibi iş aramaktayım. Hepimiz büyük umutlarla, ailelerimiz büyük fedakarlık yaparak bizleri okuttular ama geldiğimiz noktada şimdi asgari ücretle bile çalışmaya razıyız. Ama iş bulamıyoruz, tek umudumuz sizlersiniz. Siz de genç bir milletvekilisiniz, gençlerin halinden en iyi siz anlarsınız” dedi.

 

“Mülteci Sorununa Sizlerin Çözüm Bulacağına İnanıyoruz”

Yaldır’a dert yanan başka bir vatandaş da Aksaray’daki mülteci sorununa dikkat çekerek, “Misafirlik bu kadar olmaz. Bizler ailecek mesire alanları başta olmak üzere birçok yerlere gidemez olduk. Mülteci sorunu ülkemizin en büyük sorunu. Önümüzdeki yıllarda bu sorun artarak devam edecek. Millet İttifakı’nın ve sizlerin çözüm bulacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hiç Kimseyi Ötekileştirmeyeceğimize Söz Veriyorum”

Ziyaret sırasında bulvardaki bir esnaf ziyareti sırasında ilginç bir olaya da tanıklık eden Yaldır, girdiği iş yerinin sahibinin AK Partili, çalışanın da İYİ Partili olduğunu duyunca, “Bizler bu tabloyu çok özledik, çok mutlu oldum. Siyasi görüşlerimiz farklı, düşüncelerimiz bizim zenginliğimizdir. Asırlardır Anadolu’da tüm farklılıklarımızla, zenginliklerimizle kardeşçe bugünlere geldik. Bakınız bu iş yerimizde patron farklı bir partiden ama çalışanları İYİ Parti’ye gönül vermişler. İşte toplumsal barışın güzelliği budur. Allah nasip ederse sizlerin desteğiyle iktidara geldiğimiz zaman, toplumumuzun ayrışmalarına bir son verip hiç kimseyi düşünceleri, gönlünden geçirdiği siyasi parti için ötekileştirmeyeceğimize söz veriyorum” ifadelerine yer verdi.

“Asla Sizi Milletvekili Danışmanlarıyla Yüz Göz Etmeyeceğim

Ziyaretler sırasında gençlerin hem ilgisi hem de sevgisiyle karşılaşan Yaldır, “Gençliğimiz var, heyecanımız var. Aksaray’ın sorunlarını biliyoruz. Aksaray tarım ve hayvancılık başta olmak üzere birçok konuda hak ettiği yerde değil. Sizlerin destekleriyle Meclis’te başta gençlerimiz olmak üzere Aksaray’ın kronikleşmiş sorunlarını hep birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullanırken, “Önceki seçimlerde de cep telefonum herkeste vardı, şimdi de olacak. Asla sizleri milletvekili danışmanlarıyla yüz göz etmeyeceğim. Aradığınız zaman ulaşabileceğiniz bir abiniz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olacak. Sizlerin destekleriyle iki milletvekilimiz garanti, üçüncüyü çıkartacağımıza inancım sonsuzdur” dedi.

 

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır ve Naciye Akkuş Türk’ün seçim gezilerine, İYİ Parti İl Başkanı Cumali Asal, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz ve partililer eşlik etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhur İttifakı İradesiyle Yaraları Birlikte Saracağız

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?