Cumhur İttifakı İradesiyle Yaraları Birlikte Saracağız

Haber: Armağan ŞEN

MHP Aksaray Milletvekili Adayı Ramazan Kaşlı, Aksaray’da misafir edilen depremzedelerle ‘Bereket Sofrasında Gönül Birliği’ temasıyla düzenlenen iftar sofrasında buluştu. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır dileyen Kaşlı, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

Aksaray halkına misafirperverlikleri için teşekkür eden Kaşlı, herkesin asrın felaketinde tek yürek olduğunu, gerek bölgeye yardımların ulaştırılması gerekse Aksaray’a yerleşen ailelere kucak açılması noktasında Aksaray’ın da büyük bir özveri gösterdiğini söyledi.

 

Cumhur İttifakı iradesiyle bölgede yaraların kısa sürede sarılacağını kaydeden Kaşlı, “Bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla ilimizde misafir edilen depremzede vatandaşlarımızla iftar sofrasında bir araya geldik. Liderimizin selamlarını ilettik, bölgede yürütülen çalışmaları anlattık” diye konuştu.

 

 “Biz Hiçbir Vatandaşımızı Açta ve Açıkta Bırakmayız”

Türkiye’nin güçlü bir devlet olduğunu ve devletin ilk günden itibaren deprem bölgesinde hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Kaşlı; “Cumhur İttifakı olarak biz bu ağır yükü kaldırırız. Bedeli ne olursa olsun Türkiye’mize sahip çıkarız. Şehirlerimizi yeniden inşa edecek gücümüz var. Dayanışma olmadan geleceği kucaklamak mümkün değildir. Asrın felaketi karşısında milli yürekler kenetlenmiştir. Ramazan bayramına sayılı günler kaldı ve depremin yıkıma neden olduğu 11 ilimizde ilk konutları bayramla birlikte teslim edeceğiz. Şu anda kırsal bölgelerde müstakil evler hazırlandı. Şanlıurfa’da 897 deprem konutunun temelini atıldı. 659 konut ile 61 dükkânı vatandaşlarımıza teslim edildi. Yine Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta ve diğer illerimizde bayramla beraber birçok konut teslim edilecek. 1 yıl içerisinde de illerimizdeki kalıcı konutları inşa ederek bölgenin ihyası ve gelişimi için seferber olacağız. Cumhur ittifakı iradesi bunu gerektirir. Biz hiçbir vatandaşımızı açta ve açıkta bırakmayız. Devletimiz var olsun” dedi.

“Depremde Kaos Peşinde Düşenlere Milletimiz Gereken Cevabı Verecek” 

Deprem anından bugüne muhalefetin yaptığı samimiyetsiz ve yalan vaatler üzerine kurulu siyasi arayışını eleştiren Kaşlı, “Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi, kaos peşine düşen, yalan haber yayan, dedikodu çıkaran, malumat kirliliğine umut bağlayan, boş vaatlerde bulunan siyasi yamyamlığa heves eden kim varsa insanlığı kuşkulu ve tartışmaya açıktır. Depremden menfaat devşirmenin arayışında olanlar ahlaksızlığın markalarıdır. Bizim siyasetimiz, milletimizin somut sorunlarına, günlük gerçeklerine akıl, iman ve ilkeyle ihata edilmiş uzun vadeli perspektif içinde samimiyet ve empatiyle odaklanmaya dayalıdır. Bunu sizlerin bildiğini ve bu samimiyet çizgisinde olduğunuzu biliyoruz. 14 Mayıs seçimleriyle birlikte Türkiye’nin ikinci yüzyılı Türkiye Yüzyılı olacak, tüm Türk kardeşlerimizle beraber Türk dünyasının yüzyılı, Türk dünyasının asrı olacak inşallah. Devletimiz var olsun” sözlerini kullandı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Birinci Sıra Milletvekili Adayı El Çektirildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?