Birinci Sıra Milletvekili Adayı El Çektirildi

Haber: Armağan ŞEN 

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan genel seçimler öncesinde Aksaray’da milletvekili sıralamasında dikkat çeken detay. Geçtiğimiz Pazar günü siyasi partiler tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilen kesin olmayan isimler sonrasında adaylar çalışmalara başlamıştı.

 

Resmi olmayan Milletvekili aday listelerin ardından Aksaray’da her siyasi parti seçmeni de aday listelerine bahane bulurken, gönüllerinden geçen isimler olmadığı için tepkiler de gösterildi. Özellikle AKP kanadında yaşanan tepkiler sonrasında aday adayı biri isim Cumhur İttifakında yer alan Büyük Birlik Partisi 1. Sıra adayı Ünal Bacık ile çalışmalara katılırken, bir başka aday adayı ise sözde Bağımsız olarak aday olacağını açıklasa da henüz bir resmi açıklaması olmadı.

 

Aksaray Siyasetinde Sıcak Dakikalar

Aksaray siyasetinde tüm bunlar yaşanırken, özellikle AKP’li seçmenler sıralamaya tepkisini sandığa yansıtacağı net görülüyor. Millet İttifakı cephesinde ise umutlar seçmenlerde umut ışığı gün geçtikçe büyüyor. MHP kanadında ise her ne kadar Aksaray kamuoyu vekil çıkaracağını inanmasa da çalışmalarını hızlandıracağı bekleniyor. Diğer parti adayları ise alacakları oyları artırmak ve partilerinin Türkiye genelindeki oylarına katkı için çalışmalarına devam ediyor.

Aksaray siyasetinde sıcak dakikalar yaşanırken, gece saatlerinde Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezine Ankara’dan gelen haber şok etkisi yarattı.
Memleket Partisi 1. Sıra Aksaray Milletvekili Adayı olan Murat Kavallı edinilen bilgilere göre genel merkez tarafından adaylıktan çektirildi. Kavallı’nın el çektirilmesi parti içerisinde de Kavallı’nın ihraç edildiği iddiasını ortaya attı.

 

Kavallı’nın iş bilmez ve vasıfsız şekilde yürütmeye çalıştığı süreçte yaptığı hatalara ve şikayetlere dayanamayan Genel Merkez Murat Kavallı’yı Vekil Adaylığından el çektirildi.
Parti içerisinde gruplaşmalar sebep olan, partiyi adeta babasının çiftliği gibi kullanan, partilileri ikiye bölen ve insanları partiye küstüren Kavallı’nın son hatalarından sonra insanların ve Genel Merkez’in gözünden düşmemesi imkansızdı.

1. Sıradan çıkan bir Vekil adayının Genel Merkez tarafından alınması ve bu utanç verici olayın yaşanması akıllarda bir sürü soru işareti bırakırken, Kavallı cephesinde sessizlik hakim.
Murat Kavallı’nın yerine bir gece apar topar Genel Merkez’in talimatı ile PM Üyesi Serpil Koç Alaboyun getirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Avukatların Sorunlarını Gündeme Getireceğiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?