Selime’de Başkanlık Seçimi Kızıştı AKP 3’üncü Sırada

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

31 Mart yerel seçimlere öncesinde adayların belirlenmesinin ardından özellikle beldelerde kıyasıya seçim yarışı başladı. Aksaray’ın en hareketli seçimi çalışmalarında başı çeken Selime Beldesinde 2 aday kıyasıya yarışırken, AKP’li mevcut belediye başkanı 3’üncü sıraya kadar geriledi.

 

31 Mart yerel seçimler öncesinde geçen hafta AKP’nin adaylarını belirlemesi sonrasında yanlış kararlara tepki olarak ilk Eskil ilçesinden gelen tepkide ilçe teşkilatı istifa ettiğini duyurmuştu. Birçok belde ve ilçede AKP adaylarına tepkiler sürerken, Selime beldesinde ise AKP mevcut belediye başkanı ile devam kararı alması sonrasında AKP’den daha önce aday adaylığını açıklayan Yılmaz Bütev ise Yeniden Refah Partisi’nden adaylığını açıkladı.

 

Geçtiğimiz haftasonu MHP’nin aday tanıtım toplantısında adeta boy gösteren Selime Belde Belediye başkan adayı Turgut Yayatan Selime Belde Belediye başkanlık seçiminde ipi göğüsleyeceği gösterirken, Yılmaz Bütev’in Yeniden Refah Partisi’nden adaylığını açıklaması ile birlikte Selime beldesinde başkanlık için tatlı rekabet başladı.

 

Selime halkının tepki gösterdiği ve Selime’nin son 1 yıl içerisinde AKP’li Başkanın yakınlarının şimarık tavrı sonucunda bir vatandaşa saldırmaları daha sonra jandarma ekiplerine saldırma haberleri ile kötü imaj oluşan Selime’de halk ise AKP’li başkanı istemediklerini açık açık dile getiriyor.

 

Selime Belde Belediye Başkanlık seçimi Yeniden Refah Partisi adayı Yılmaz Bütev ile MHP adayı Turgut Yayatan arasında kıyasıya yarış oluşurken, AKP’nin şimarık belediye başkan adayının ise sandıktan 3’üncü olarak çıkması bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’nin Adayı Pelinsu Yıldırım Demir’den ASD’ye Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?