Rüzgar Ne Kadar Sert Eser Essin Kayadan Alacağı Tozdur

Aksaray’da iktidara yaranmak, muhalefeti karşına almak basın camiası içerisinde yeni bir meslek haline geldi. Yaklaşık üzerinden 10 gün geçmesine rağmen Ayhan Erel’in bir toplantıda yaptığı konuşma konuşulmaya devam ediyor. Allah aşkına bir sözü bu kadar çarpıtacak ne var bunu da anlamış değilim.

Milletvekili Erel’in konuşma yaptığı gün Emekçi Gazeteciler Günü nedeniyle partisi tarafından düzenlenen kahvaltı programında yaptığı konuşmada bende oradaydım. Ayhan Erel’in o konuşmasında yandaş medya süsleyip püsleyip Millet ittifakının diğer kanadı sol parti olarak anılan CHP seçmenini kızdırmak için “Sağ Seçmen Sola Oy Vermez” başlığını kullanarak Millet ittifakına nifak sokmaya çalışma seviyeleri de üst düzeyde.

Bazen cümlelerden ziyade bir de söyleniş tarzı önemlidir. Ayhan Erel o cümleyi kullanırken öncesinde ise; AKP’ye kızgın ya da oy vermek istemeyen ve kendisini muhafazakâr olarak tanımlayan kararsız seçmenden bahsederek; “Kesinlikle sağ seçmen, sola oy vermekte sıkıntı çeker. Biz bunu yaşadık. Dolayısıyla AK Parti’den kopan seçmen, AK Parti’den valizini eline alıp gelen seçmenin birinci adresi İYİ Partidir.” sözü bir anda yandaş medyanın piyon ismi tarafından “Sağ Seçmen Sola Oy Vermez” başlığı ile yer almakta.

Erel’in burada anlatmak istediği aslında çok açık ve net. Toplum tarafından bilinirki birçok muhafazakar hatta ve hatta aşırı muhafazakar seçmen sol partileri öcü olarak tanımlar ve sol partiler için ‘O Parti Gelirse’ “Din Elden Gidiyah” cümlesini bile kullanmaktan kaçınmaz.

İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır ile yakınlığı bilinen ve İl Başkanı Ağır’ın sözü ile “Biz ….. gazeteci ile çalışıyoruz” demesi de aşikarken bir gazeteci tarafından Erel hedef alındı.yandaş medya tarafından Erel’in bu çarpıtılan sözünün ardından geçtiğimiz günlerde birde yazılan o yazı varki; aslında Ayhan Erel’i yermek isterken övmek istemiş gazeteci arkadaş.

Aksaray’ın dört bir yanında taraflı-tarafsız yapılan anketlerde “Ayhan Erel’e asla oy vermem” diyen seçmen sayısı %13 ile %17 arasında yer almakta. Cumhurbaşkanlık seçimi anketlerinde Aksaray ayağında “Erdoğan’a asla oy vermem” diyen seçmen sayısı ise %25 ile %30 arasında yer almakta. Şimdi bu adam kendine güvenmesinde kime güvensin?

Çıkalım bir sokağa “Ayhan Hoca” diye çağırırlar. Öteki sokakta “Avukat Ayhan” diye seslenirler. Diğer sokakta “Vekil Ayhan” derler. Bir sonraki sokakta “Ayhan Abi – Ayhan kardeşim – Ayhan’ım” diye anarlar. Mahallenin son sokağında “Ayhan Erel” derler. Kabul edersiniz etmezsiniz Aksaray’ın gönlüne taht kuran bir adamı ne kadar vurursanız vurun sadece tozunu alırsınız. Rüzgârın kayadan alacağı toz misali. Bunun adı kibir, bencillik değil, kendine özgüvendir.

Her 3 evden birinde öğrencisi olan Ayhan hoca var. Öyle ya da böyle bir şekilde yolu mahkemelere düşenlerin %10’unun vekaleti olan Avukat Ayhan Erel var. Seçildikten sonra yolun  Ankara’da hastaneye düştüğünde kimi arasam diye düşünürken, Milletvekili seçildikten sonra telefon numarasını sosyal medyalarda paylaşan ve 7/24 açık olan Vekil Ayhan Erel var. Telefona cevap verdiği gibi lafta kalmayıp çözüm bulan vekildir.

İYİ Parti’nin kurulduğu ilk aşamada “Meclise bile giremeyecekler. Kadından Genel Başkan mı olur?” düşüncelerin hakim olduğu, AKP ile MHP’nin ciddi anlamda ağırlığı bulunduğu bir dönemde Aksaray’da vekil çıkmak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Bunu Aksaray’da başaranın adı da AYHAN EREL’dir.

İstifa etmek zorunda kalan bir önceki İl Başkanı Türemiş’in ‘Gölgesinde’ İl Başkanlık yapan, Türemiş’in adayı olarak seçime giren ve kulislerde kendisinden bahsedildiğinde ‘Gölge Başkan’ olarak adlandırılan İYİ Parti Aksaray İl başkanı Faruk Ağır’ın yaptıklarını da yazalım hep birlikte.

16 Kasım 2021 tarihinde Parti il binasında gerçekleşen seçim sonrasında oy çoğunluğu ile yeni il başkanı seçilen Faruk Ağır’ın parti içerisinde yaptığı kıyımı neden konuşmuyoruz? Görevinden 1 hafta sonra kendisine rakip olan Pınar İzgü’yü, Pınar İzgü’yü destekleyen Serdar Boysak ile Tolga Kılıç’ı İl Divan Kurul üyeliğinden aldığını ve bunun adının kıyım olduğunu neden konuşmuyoruz?

Demokrasi örneği veren bir partide sırf karşısına aday oldu diye Pınar İzgü’yü görevinden alması ne derece doğru? Sırf kendisini desteklemediler diye dikdatörlük yapmaya çalışan Faruk Ağır’ı neden yazamıyorsunuz? Bu kıyım talimatını kimden aldığını neden araştırmıyorsunuz? Faruk Ağır’ın bu hamlesi sonrasında ise 3 önemli ismi küstürmek istemeyen İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in sahip çıkarak; ‘Fahri Danışmanlık’ görevi vermesini neden yazamıyorsunuz?

Mesela isminden bahsedildiğinde siyasi kulislerde ‘Gölge Başkan’ cümlesi nereden çıktı? Neden Türemiş’in gölgesi olduğunu yazamıyorsunuz?  Mesela istifa eden il başkanının istifa sebebini tam olarak neden yazamıyorsunuz?

Çatlasanızda, patlasanızda, kabul etsenizde etmesenizde; Ayhan Erel Aksaray halkının gönlünde taht kuran bir sonraki seçimde yine Aksaraylıların oyları ile Millet ittifakının milletvekili seçilecek bir isim.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karneyi Bu Dönem Hakedenler Alsın

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?