Popçuyu Yandaş Basını Bırak Emekçiye Sahip Çık

Özel Haber: Armağan ŞEN

AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer yönetimindeki Aksaray Belediyesi festivalde sanatçılar başta olmak üzere bir çok yere yüzbinlerce lira harcarken, yandaş basına her ay kendisini manşete çıkarması için toplamda onbinlerce lira harcarken, Aksaray Belediyesi emekçilerinin maaşları bu ay ise eksik yatırıldı.

Birçok Aksaray Belediyesi emekçisinin maaşları asgari ücretin altında rakamlar yatırılırken, popçulara kendisini manşetlere taşıyan yandaş basına verilen ve hoyratça hesapsız kitapsız yapılan yüzbinlerce lira işçinin sırtından mı çıkarıldı?

“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”

Kimliklerinin açıklanmasını istemeyen Aksaray Belediyesi emekçileri AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in maaşları tam yatırmasını isteyen emekçiler; “30 gün çalışmayı 20 gün olarak gösteriliyor ve mesai paraları eksik ödeniyor. Tehditle mesai yaptırıyorlar. Zorunlu olmayan mesaiye gelmeyince hakkımızda tutanak tutuluyor. Tutulan tutanakta 3 yevmiye kesiliyor. Birçok çalışanın maaşı bu ay asgari ücretin altında yattı. Popçuya yüzbinlerce lira harcanırken, bizlerin hak ettiği maaşımız neden eksik yatıyor? Burada kul hakkı var. Ve iki cihanda da hakkımızı yiyenlere hakkımızı helal etmiyoruz” ifadesine yer verdiler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Sıradaki haber:

Eylül Ayı İtibariyle Seçim Çalışmaları Hızlanacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?