Pazar Gününe 1 Bilet

Artık Pazar gününe adım adım yaklaşıyoruz. Adaylar çalışmalarının sonlarına geliyor, pot kırmamak için ellerinden geleni yapıyor.
Pazar günü Demokrasi gereği sandıklar kurulacak.
Kediler, trafolara giremeyecek gibi. Çünkü elektrik dağıtım şirketi geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak seçime hazır olduğunu ifade etti. Bizde onların yalancısıyız. Bakalım Pazar günü elektrikler duracak mı?
Elektriklerin yanı sıra Pazar günü sandıktan hangi partinin adayı çıkacak o da en çok merak edilen bir durum.
Tahminler başladı. Herkes aldı eline kağıdı kalemi A partisi …. Bin oy, B partisi ….. Bin oy, C Partisi …. Bin oy, D Partisi ….. gibi sıralamalar yukarıdan aşağı yazılmaya başlandı. 
Kimilerinin tahmini tutacak, kimilerin tahmini ise hüsrana uğrayacak.
Çünkü sandık tahminlerden ibaret değil. 
Seçmen gönlünden geçen adayı belirledi. 
Ancak; %20’lik gibi seçimin kaderini etkileyecek bir kararsız seçmen var ki; sandığa gidip oy kullanana kadar düşünecek.
Bir de oy kullanmayacak olan %10’luk kesim de çok önemli. 
Açıkçası %20 kararsız + %10 sandığa gitmeyen seçmeni alan parti %30 önde olacak. Ama bu da çok çok zor….
Pazar Gününe 1 Bilet Ankara’ya

Seçim çalışmalarında en agrasif aday olarak göze çarpan sıralamada 1’inci sırayı bırakmayan ve agrasiflik konusundan kendisinden başka rakibi olmayan AKP adayı Evren Dinçer.
Evren Dinçer’in olası seçim kaybında ne olur çok merak ediyorum. 
Benim düşüncem ilk işi otomobile atlar Ankara’ya gider. Yada acilen bir Ankara bileti alır otobüsle “Kaybeden Başkan” olarak Ankara’ya gider. 
Ama ne olursa olsun Ankara’ya işinin başına döner.
Bize de “Yolun Açık Olsun. Güle Güle Git Evren Dinçer” demek kalır.
“Aksaray’da Aksaraylıların İçinde Olur”

Seçim çalışmalarının gülen adamı olan, gülümsemekte başka rakip tanımayarak 1’inci sırada yer alan samimi söylemleri ile “Gönüller Hazır” diyen MHP adayı Sefer Alkan.
Seçimlerin kaybedeni Sefer Alkan olur ise; Pazartesi günü dinlendikten sonra Salı günü işyerini erkenden açar, çayını yudumlayarak “Hayırlısı Olsun” diyerek işine devam eder. Sonra işi için belediye, çarşı, Pazar derken ailesi ile birlikte Aksaray’da Aksaraylıların içinde herkese selam vermeye devam eder. 
“İşine Devam Eder”

Seçim çalışmalarının kibar ve yakışıklı adamı olan, karizmasında başka rakip tanımayarak 1’inci sırada yer alan naif söylemleri ile seçmenin gözünde “Manken gibi adam” cümlesini kazanan İYİ Parti adayı Özhan Türemiş.
Seçimlerin kaybedeni Özhan Türemiş olur ise; Bir hafta dinlendikten sonra Nisan’ın ikinci haftası işine kaldığı yerden devam eder. Çoğu zamanı Aksaray’da olacak olan Türemiş, işi gereği zaman zaman şehir dışı iş seyahatleri ile hayatına devam eder.
“Diğer Adaylar”

Saadet Parti’sinin neşe dolu, uzun saçlı adamı Levent Serdar Şahin’de aynı şekilde Aksaray’da kalır, işine gücüne devam eder.
Partileri Geç, Bağımsızı seç diyen Yaşar Ar; Aksaray’da Lalebağlarında evinde doğanın temiz havası ile sitresini atar.
DP adayı Doktor Mücahit Emre; Pazartesi gününden itibaren polikliniğinde kaldığı yerden işine devam eder.
DSP Mustafa Tosun; işyerinde emek vermeye bir emekçi olarak yaşamına ailesi ile birlikte akşam yürüyüşlerine devam eder.
Vatan Partisi Yusuf Tuncer; Ankara’da partisinin genel merkez görevlerini sürdürür.
BTP İbrahim Doğan esnaflığına devam eder.
Türkiye Komünist Partisi (TKP) Aksaray Belediye Başkan Adayı olarak Aylin Tozduman ise eğitimine devam ederek, “Halkça Düzen, Hakça Düzen” söylemleri içerisinde partisine üye kazandırır. 
Benim seçim için tahminim ise;
…. Partisi %41
…. Partisi %26
…. Partisi %13
Diğer        %5
Geçersiz  % 5
Kullanmayan %10
Pazar günü tüm adaylara ve partilere başarılar dilerim.

2019-03-28 15:02:06

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mahşeri Kalabalıkmışşşşş!!!….

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?