Partilerin Adaylarını Açıklıyoruz

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da siyasi partilerde kongre heyecanı yaşanırken, siyasi parti kulislerinde ise aday adaylarından ziyade kesin gözü ile aday olacak isimler kamuoyunda konuşulmaya başlandı. Kamuoyunda dikkat çeken isim ise MHP’nin aday göstereceği iddia edilen Ahmet Koçaş ismi oldu.

 

2024 Mart ayında yapılması beklenen (takvim gereği 1 ay önce ya da 1 ay sonrasına alınması muhtemel olan) yerel seçim öncesi siyasi partilerde kongre heyecanlarından daha çok aday isimleri konuşulmakta. Siyasi partilerin kulislerinde ise öne çıkan isimler muhtemel aday olarak dikkat çekiyor.

 

Aksaray Belediyesi AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in kuvvetle muhtemel 2024 yerel seçimde AKP’den aday gösterilmeyeceği kamuoyunda iddia edilirken, AKP’de en dikkat çeken ve en güçlü aday olarak Hamza Aktürk ismi yer alıyor. İl Başkanlığı görevini yürüten Hamza Aktürk’ün AKP kulislerinde kesin olarak Belediye Başkan adaylığı konuşulurken, son söz yine AKP Genel Başkanı Erdoğan söyleyecek.

 

Aksaray Belediyesi’ni kazanmak için iddialı olan ve çalışmalarını kongre sonrasında Genel Merkezden gelecek talimatlara göre hareket edecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde konuşulan isim ise teşkilat içerisinde tartışmalara neden olmakta. Siyasi kulislerde MHP’nin adayı ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’ın olacağı iddia edilirken, ATSO’da ise senaryo hazırlandığı gelen kulis bilgilerinde. Ahmet Koçaş’ın olası MHP adaylığında Fatih Tekin’in ATSO Başkanlığına, Tuğrul Kalkan ya da Ahmet Kulak’ın ise meclis başkanlık koltuğuna geçeceği iddia ediliyor.

 

Aksaray Belediyesi’ni kazanmak için yoğun çalışmalar yürüten ve başarı elde etmek isteyen İYİ Parti’de ise Tuğrul Karacaer ismi bir adım ön plana çıkarken, Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezine gelen bilgilerde ise İYİ Parti Aksaray teşkilatı aday adaylığı süreci yerine direk aday belirlenerek çalışmalara başlaması beklenirken, İYİ Parti’nin adaylık için ise kesin ismi Ekim yada Kasım ayı sonlarında açıklayacağı bekleniyor.

 

CHP’de ise 2 seçime katılan partililerin gönlünü fetheden ama girdiği seçimlerde kıl payı kaybeden Ali Abbas Ertürk ismi geçse de CHP’nin Aksaray Belediye Başkanlık adaylığına ise R. Erhan Toprak isminin olacağı CHP kulislerinde en çok konuşulan isim olarak dikkat çekiyor.

 

Geçtiğimiz dönem İYİ Parti Milletvekili olan bu dönem ise aday adayı olmasına rağmen sıralamada ismi olmayan Ayhan Erel ise daha önce Kanal 68 Tv ekranlarına yaptığı açıklamalarda başka partiden Belediye Başkan adayı olacağını işaret ederken, Ayhan Erel’in ise Demokrat Parti’den aday olacağı konuşuluyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP Kongre Öncesi Açıklamada Bulundu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?