Özür Diledi İstifa’dan Vazgeçti

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından gece saatlerinde yayınladığımız “Aksaray’da O İl Başkanı İstifaya Hazırlanıyor” başlıklı haberimizde de belirttiğimiz üzere O siyasi partinin yönetim kurulunda il başkanının istifası sunulması bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanlığı yönetim kurulu WhatsApp grup yazışmasında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk “dün saat 18:09 sularında gruba attığı “Arkadaşlar il başkanlığı görevimden ayrıldığımı sizlere bildirmek istiyorum, hakkınızı helal edin” mesajının ardından CHP’de sıcak saatler oluştu.

CHP İl Yönetimi WhatsApp Grup yazışması

İl Başkanı Ertürk’ün istifasının yanlış olduğunu ve göreve devam etmesini isteyen yönetim kurulu üyeleri İl Başkanı Ertürk’ün istifa kararıın geri çekmesi için yoğun çaba harcadılar. Ertürk ile gece boyunca yapılan görüşmelerde kararının kesin olduğunu bildirmişti. Bugün sabah saatlerinden akşam saat 18:00’a kadar süren yoğun görüşmeler sonucunda CHP Aksaray İl Başkanlığında gerçekleşen Yönetim kurulu toplantısında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; Kararından vazgeçtiğini dile getirerek; Yoğun iş temposu ve yoğun siyasi çalışmalar sonucunda bunaldığını bu nedenle istifa kararı aldığını ancak bu yaptığının amatörce bir davranış olduğunu ve kararından vazgeçtiğini il başkanı olarak görevini sürdüreceğini ifade etti.

“Çocuk Oyuncağı mı?”

CHP Aksaray İl başkanı Ali Abbas Ertürk’ün WhatsApp yazışmalarının sızmasının ardından parti içi muhalefet Ali Abbas Ertürk’ün bu yaptığının çocukluk olduğunu belirterek; “Geçtiğimiz dönem milletvekili adayı olan bir kişi o seçimde millletvekili olsaydı acaba milletin verdiği kararla da böyle dalga mı geçecekti. Bunun adı tek kelime ile çocukluk. CHP Ali Abbas Ertürk’ten ibaret değil. Bunu böyle bilsin. Bugüne kadar CHP İl Başkanlık koltuğu 1 kişiye kalmadı. Koltuklardaki isimler değişir ama CHP her zaman kalır. Bunu bu il başkanı kafasına soksun. İnsanlık halidir, yorulmuştur. Ve önümüzdeki süreç daha da yorucudur. Bu çocukluk hareketini bir daha yapmasın. Ama şu da unutulmaması gereken bir gerçek ki; İl başkanı Ertürk daha önceki amatörlüğünü unutmuş ki; yine aynı harekette bulundu. Nedir bu daha önceki hareket denirse; CHP delegeleri tarafından Merkez İlçe Başkanı olarak seçildiğinde de istifa etmişti.

“Açıklamada Dahi Bulunamadı”

En son Kongrede kendisine saygıdan doayı tek aday çıkılmış ve adeta ortak isim olarak benimsenmiş birisi il başkanlığına geçiyor. Hatta birlikte çalışacağı Merkez ilçe başkanını dahi kendisi belirlemişti. Ama ne oldu da; kendisinin belirlediği merkez ilçe başkanı istifa etti. Hiç bu konuda bir açıklama da dahi bulunamıyor…İl başkanı önce Merkez ilçe başkanının istifasını açıklasın. Ardından bizlere gelen duyumlara göre yönetim kurulunun dağıldığı yani istifa ettiği. Ancak bu durumun da netlik kazanması için birlikte yönetimi kurduğu İl Başkanlığı yönetiminde kaç kişi istifa etti bunu açıklasın ki bizlerde doğru bilgiye tek ağızdan ulaşalım…Bir diğer duyum ise Merkez İlçe yönetiminde de istifaların olduğu. Merkez ilçe teşkilatında kaç kişi istifa etti… Bunları da açıklasın ki bizler bilgilenelim…Yine istifa eden Merkez ilçe başkanı döneminde yeni kaç üye yapıldı bunu açıklasın… Yeni merkez ilçe başkanı göreve geldikten bugüne kaç üye yapıldı…İl Başkanı Ali Abbas Ertürk göreve geldikten sonra bugüne kadar kaç üye istifa etti, kaç kişi üye oldu bunları açıklasın…” ifade ettiler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da O İl Başkanı İstifaya Hazırlanıyor

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?