Öztürk Mağdur Yaşlı Kadını Darp Etti mi

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da skandalların adresi haline gelen Kızılay Şubesinde olaylar durdurak bilmiyor. Korona sürecinde yaşanan beceriksizce dağıtılan yardımlar sonrasında yönetim kurulundan 5 kişinin istifa etmesi ve son olarak Küçük Çocuğa Cinsel İstismar suçundan 3 Yıl 4 ay hüküm alan eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın Kızılay’da görevli olmamasına rağmen görevli gibi çalışması sonrasında bir skandal daha ortaya çıktı.

Aksaray Son Dakika – ASD Haber merkezinden Armağan Şen tarafından alınan bilgiler yenilecek yutulacak değil. Bu durumu aydınlığa çıkaracaklar ise Kızılay Genel Merkezi tarafından görevlendirilen müfettişlerin hakkaniyetle ve tarafsızlıklık sunacağı rapora bağlı.

Aksaray Son Dakika – ASD Haber merkezinden Armağan Şen’in ulaştığı bilgilere göre Kızılay Aksaray Şubesinde geçtiğimiz aylarda yardıma gelen yaşlı kadın Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk tarafından darp edildiği iddia edildi. Mağdur kadın ve kızı tarafından Kızılay Genel merkezine gelen şikayet ve 15 Temmuz tarihinde Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen tarafından yayınlanan ‘Yazıklar Olsun Senin Gibi Başkana’ başlıklı haber neticesinden Kızılay genel merkezi tarafından Aksaray şubesine müfettiş görevlendirildi.

İddialar Yenilecek Yutulacak Değil !!!

Kamu yararına gönüllülük esasında hizmet veren Kızılay’ın Aksaray Şubesinde yaşanan olaylar yüksek sesle halk arasında dillendirilmeye başlanırken, Yusuf Öztürk başkanlığındaki Kızılay Aksaray Şubesinde görünen o ki; sular durulmayacak.

Yardım için Kızılay’a gelen N.A. isimli yaşlı kadın Kızılay Aksaray Şubesi başkanı Yusuf Öztürk tarafından darp edildiği iddia edildi. N.A. ise durumu Kızılay genel merkezine dilekçe ile bildirdi. Kızılay genel merkezi tarafından Aksaray Şubesine müfettiş görevlendirildi. Müfettişe olayı anlatan N.A. müfettişle bilgiler paylaştı.

Öte yandan görgü tanığı olarak Müfettişe bilgi ifadesi veren Kızılay Aksaray Şubesinde maaşlı çalışan Z.Ş. isimli bayan memur ise “Mağdur kadın N.A. bana saldırmak istedi. Bu durumda da Başkan Yusuf Öztürk, beni savunmak ve kavgayı ayırmak için çaba gösterdi. Bu sürede kadın duvara çarpmış olabilir” dedi.

Bağışlar Makbuzsuz mu Alınıyor?

Müfettiş tarafından yapılan soruşturmada A.S. isimli mağdur bir başka kadın ise Kızılay Aksaray Şubesinde gönüllüler tarafından bağışların makbuz verilmeden alındığını ve bu duruma şahit olduğunu yine makbuzsuz alınan paraların çekmecelere konulduğunu müfettiş ifadesinde yer almakta.

Akraba Çalışanlar

Kızılay’da maaşlı sekreter olarak çalışan Z.Ş.isimli bayanın Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk’ün yeğeni olduğu alınan bilgiler arasında yer almakta.

Kızılay Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Müfettiş’in önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

Soruyoruz!!!

Kamuoyunu aydınlatma adına Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk’e ve Kızılay Şubesi Genel Merkezine Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak cevap verilmesi üzerine soruyoruz. Verilecek cevap kamuoyunda soru işaretlerini de aydınlatacaktır…

1- Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan bir kişi gönüllü olarak yer alabilir mi?

2- İddialara göre Hasan Bölükbaş isimli şahsın geçtiğimiz aylarda yardıma muhtaç kadınlara 500 lira alışveriş çeki dağıttığı ve çeklerin tekrardan 200 Lira ile 300 lirasını tehdit ederek aldığı konuşulmakta. Bu iddialar doğru mu?

3- Bu konu ile ilgili mağdur kadınlardan sözlü şikayet geldi mi? Geldi ise ne yapıldı?

4- Kızılay gibi kurumsal bir kurumda Yüz Kızartıcı suçtan Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan bir kişi gönüllü olarak nasıl yer alıyor? Bu durumdan Kızılay Genel Merkezinin haberi var mı? Kızılay Genel Merkezi’nin haberi var ise bu duruma göz mü yumuyor?

5 – Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk’ün en son Kültürpark içerisinde bir kafede gerçekleşen genel kurulda, kurul üyeleri boş zarf attığı iddia ediliyor. Bu durum doğru mu?

6- Kızılay Aksaray Şubesinde gönüllü vatandaşlar tarafından bağış yapılan paralara makbuz kesiliyor mu? Makbuz verilmiyor ise neden verilmiyor? Bu paralara kim ya da kimlere gidiyor?

7- Kamu yararına çalışan bir kuruluş başkanı mağdur yaşlı kadını nasıl darp etme cesaretinde bulunur?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Valiliği ve Cumhuriyet Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?