Öztürk; Basın Doğası Gereği İşinden Vazgeçmez

Haber: Armağan ŞEN

Memleket Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanı Ramazan Öztürk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Öztürk yaptığı açıklamada; “Basın olmak yürek ve gönül işidir, basın mensubunun gecesi ve gündüzü olmaz. Aslında basın demek; bazen toplumun hakkını savunan avukat, bazen haksızlıkların üzerine giden savcı, bazende terörün önüne geçen silahtır. Kısacası basın toplumun gözü, kulağı, dilidir” dedi.

Memleket Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanı Ramazan Öztürk açıklamasında şu sözlere yer verdi; “En çok çileyi basın mensubu çeker ama kimse bunu görmez. Yaptığı haber ve içerik birilerinin hoşuna gitmeyince azar işitir, tehdit edilir, dayak bile yer. Ama doğası gereği işinden vazgeçmez.

Oysaki; amacı haksızlıklara, yolsuzluklara karşı koymak, gelecekte aynı hataların yapılmamasına karşı toplumu bilinçlendirmektir. Bu sayede toplum geleceğe bir adım önde basın mensupları sayesinde bakar. Geleceğe projektör tutan tek meslek basın mensupluğudur. O yüzden basın mensupları en az, bir doktor, bir avukat, bir savcı kadar saygınlık görmek onların en tabi hakkıdır. Toplumumuzun gizli kahramanlarının çalışan gazeteciler gününü kutlar, tüm karanlıkları aydınlığa çıkaran emekçi kardeşlerime kutsal mesleklerinde başarılar dilerim.”

0 1 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yandaş Medyaya Belediye Kıyağı

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?