Özhan Türemiş’ten Kamuoyuna Açıklama

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı ve geçtiğimiz dönem İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Özhan Türemiş yaptığı basın açıklamasında 1 yıl önce İstifasına sebep olan görüntüler hakkında 7 kişini ifade verdiği ve mahkeme açıldığını ifade etti.

Özhan Türemiş yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kurucu İl Başkanlığını ve 4 Yıl İl Başkanlığı görevini yaptığım, gönül verdiğim  partimden hakkımda çıkan  mesnetsiz, tamamı kumpas Şantaj içerikli motajlanmış, şahsımı hedef alan çirkin bir komplonun kamuoyunda  gündeme getirilmesi nedeni ile iktidara yürüyen partimize ve dava arkadaşlarıma zarar vermemek adına  istifa etme kararı  almıştım.

Bilinmesini isterim ki Kurucu İl Başkanlığım ve  4 yıllık İL Başkanlığı görevimin yanısıra, İYİ Parti Aksaray Belediye Başkanlığı Adaylığım sürecinde de partimizin her kademesinde büyük bir şevkle İYİ Parti mensubu olmanın guruyla,  ben ve partimize gönül veren  dava arkadaşlarımla kısa sürede Aksaray’da partimize çok büyük mesafeler kat ettirdik. Bu süreçte sevenlerimizin çokluğu kadar  sevmeyenlerimizin  olduğunu  da biliyordum. Neticede hakkımda iğrenç bir kumpasın kurulduğunda, parti içinde bazı üyelerin de aralarında bulunduğu kişilerin bizzat yanıma gelerek, beni aslı astarı olmayan bir kurgu görüntü ile tehdit ettiklerini ve şahsımdan para istediklerini öğrendiğim zaman ben de “Türk Adaleti”ne sığınarak hukuki süreci başlattım. Bu dönemde partimin zarar görmemesi adına  çok sevdiğim partimden üzülerek de olsa istifa kararı aldım.

Geçen 11 Aylık süre sonunda, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile hakkımda iğrenç kumpas tezgahlayan şahıslar hakkında soruşturma başlatılmış, ismi geçen  7 şahıs tespit edilmiş ,  adli işlemlerin ardından bu 7 şahıs hakkında  Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kamu adına cezalandırılmaları istemi ile  Aksaray 8.  Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştır.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’nca  şahsıma yönelik yapılan çirkin kumpasın içinde bulunduğu tespit edilen  7 şahıs hakkında  birçok değişik maddelerden  cezalandırılmaları talebi ile açılan Kamu davası ile anlaşılmıştır ki ,  şahsıma yönelik yapılan bu çirkin kumpasın cezasız kalmaması için tespit edilen ve yargılama esnasında da ortaya çıkabilecek  yeni kişilerin de adalet önünde hesap  vereceği günler çok yakındır.

İYİ Parti, ülkemiz siyasetine girdiği günden bugüne başta Genel Başkanımız Sayın   Meral Akşener  olmak üzere ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele eden birçok İYİ Parti neferi,  geçtiğimiz süre boyunca birçok iftira, şantaj, kumpas ve aslı astarı olmayan iftiralarla mücadele ederek bugünlere kadar gelmiştir. Bana ve aileme yaşatılan bu iftira sürecinde Türk Adaletine ve Kolluk Kuvvetlerimize güvenerek  bu güne kadar sessiz kaldım. Gelinen süreçte  şahsıma yönelik şantaj ve kumpasın varlığı delillerle ortaya çıkmış ve Türk Adaleti ‘evet böyle bir durum var’ demiştir.

Değerli Aksaray Kamuoyu,

Benim şahsımı ve siyasi hayatımı başta olmak üzere iş ve aile düzenimi, Aksaray’da on binlerce insan yakından bilir ve tanır. Bizler şeffaf hayatı olan, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği, yaşantımız ile Aksaray Kamuoyunun gözü önünde olan insanlarız.  Yaşadığımız bu iğrenç kumpas sürecinde her zaman yanımda olan başta aile fertlerime,   bu iğrenç kumpası tezgahlayanların ortaya çıkmasını sağlayan Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Kolluk Kuvvetlerimize sonsuz teşekkür ederim.  Yaşanılan bu süreçte Önce Allahım’ a Sonra Türk yargısına, desteklerini esirgemeyen  başta dava arkadaşlarım olmak üzere tüm eş, dost ve sevenlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Hepimiz biliriz ki; kulun adaleti şaşar ama Allah’ın adaleti şaşmaz.

Kötüler olmasaydı İYİ’lerin yaşadığına kim inanırdı?

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş

Jeoloji Mühendisi”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öğrenciler Belediye’nin Mobil Aracından mı Zehirlendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?