Oltulu AKP’den Aday Adaylığı Açıkladı

Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs 2023 seçim takviminin açıklanması ile birlikte siyasi partiler milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Güneysu eski Kaymakamı Arif Oltulu da basın mensupları ile bir araya gelerek AKP’den aday adaylığını açıkladı.

Özel bir otelde basın mensupları ile bir araya gelen Arif Oltulu, AKP Aksaray milletvekili aday adaylığını ilan ederken ilk açıklaması yaşanan deprem felaketinden birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “11 ilimizde gerçekleşen deprem felaketinde vefat eden vatandaşlarımız oldu. Daha sonra Şanlıurfa’da ve Adıyaman’da bir sel felaketi oldu. Orada da vefat eden vatandaşlarımız oldu. Tüm vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, felaketten kurtulan vatandaşlarımıza da Allahtan sağlık diliyorum. 11 ilimizde olan deprem felaketinden sonra bakanımızın talimatlarıyla ben de Kahramanmaraş’a koordinatör mülki idare amiri olarak gittim. Yaklaşık 1 ay orada görev yaptım. Bu süreçte devletimizin ve milletimizin ne kadar güçlü olduğunu, birlik ve beraberlik dayanışmasında olduğunu gördüm, gözlemledim.Binlerce tır yardım için seferber oldu. Aksaray’ımızın da çok büyük yardımlarını orada gördük. Büyük bir mücadele verildi ve yaralar orada sarılmaya başlandı” dedi.

 

Aday adaylığını açıklayan Arif Oltulu şu sözlere yer verdi; “Bugün burada olma nedenimiz, 2023 milletvekilliği seçiminde Aksaray’dan AK Parti milletvekili aday adayı olarak başvurumuzu yaptık. inşallah Aksaray’ımıza hizmet vermek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Aksaray’ımız hem sanayisi ile hem Tarım ve hayvancılığı ile hem esnafları ile çok önemli bir potansiyel taşıyor. Böyle önemli bir şehre hizmet etmek bizim için her zaman onur verecektir. Bizler Aksaray’ın her sokağında anısı olan insanlarız. Kültürümü Aksaray’dan aldım ve bu şehre bir borcum olduğunu düşünüyorum. 16 yıl boyunca Türkiye’nin birçok ilinde yaptığım tüm görev hayatım sürecinde elde ettiğim birikimi, Aksaray’ın yararına kullanmak için yola çıktım. Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı dediği bu süreçte bizler de Aksaray’ımızın potansiyelini daha ileri götürebilmek için çalışacağız. Her zaman halkın içinde çalışan, onlarla iç içe olan bir kaymakamdım. Bu çalışma sürecimize güveniyor, Aksaray’da güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Aksaray’ımız için en hayırlı olan, en ileriye gidecek, Aksaray’a vizyon katacak kıymetli adaylarla bu yolda ilerleyeceğiz. Bu yolda olduğumuz sürece de Aksaray’a hizmet etmek, borcumu ödemek için sevdam sevgim ve birikimimle gece gündüz çalışacağız.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Serkan Akdemirci CHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?