O İl Başkanı İstifaya Hazırlanıyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

 

14 Mayıs Genel Seçimlerinin ardından siyasette yaşanan durgunluk önümüzdeki günlerde istifa haberi ile yeniden harekete geçeceği bekleniyor.

 

Aksaray’da gerek iktidar ve gerekse muhalefet partileri başarılı bir sonuç alamazken, seçimin en büyük mağlubiyetini ise Cumhuriyet Halk Partisi yaşadı. Ali Abbas Ertürk’ün milletvekili seçilmesini canı yürekten isteyen bir çok CHP’li seçim sonucunda hüsrana uğrayarak her seçimde olduğu gibi bu seçimde de hayalleri suya düştü.

 

İl bazında seçim sonrası CHP’liler Ali Abbas Ertürk’ü milletvekili gönderememe hüznünü yaşarken, Türkiye Genelinde ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun başkanlık koltuğu için verdiği tavizler sonucunda birçok vekilini de diğer parti adaylarından belirleyerek başarısızlık ansiklopedi serisi yayınlamış oldu.

 

Ankara siyasetinde 6’lı Masada yine ilk rest İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den gelmişti. İYİ Parti genel merkezi ise milletvekilliği aday listesinde yaptığı hatalar ve yanlış kararlar sonucunda birçok ilde seçmeni ve aday adayını küstürdü.

 

Aksaray’da O Parti’nin İl Başkanı İstifa Edecek

22 Ocak’ta gerçekleşen İYİ Parti İl Kongresinde tek aday olarak çıkan ve İl Başkanlığına seçilen Cumali Asal, İYİ Parti kulisleri içerisinde Genel merkez tarafından yapılan baskılar sonucunda yönetimi ile birlikte istifaya zorlanıyor.

Öte yandan İYİ Parti İl yönetimi kararı istifadan yana olmazken, İYİ Parti’nin başarısız il başkanı Cumali Asal’ın birkaç gün içerisinde istifa edeceği Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen’e gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

ASD Okuyucularına 2 Ay Önceden Duyurmuştu…

Öte yandan Cumali Asal’ın birkaç gün içerisinde vereceği istifa haberini ise Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen tarafından 11 Mayıs 2023 tarihinde yayınlanan “İYİ Parti’de Koltuk Değişimi mi Olacak” başlıklı haberde dile getirmişti. Aksaray’ın Gerçekten Taraflı, Aykırı, Sansürsüz haber merkezi olan Aksaray Son Dakika birçok olay da olduğu gibi bunu da aylar öncesinden yazmıştı…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaldır’dan Kurban Bayramı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?