Aksaray’da Yapılan Mini Toplantıda Hangi Karar Çıktı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs’ta AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlık yarışısında kaybetmesinin ardından CHP içerisinde kurultay seslerinin yükselmesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetimi ile yaptığı toplantılar sonrasında Kurultay kararı aldı.

 

Ankara siyasetinde bu hareketlilik yaşanırken, diğer illerde ise yerel anlamda seçim başarıları ya da başarısızlıkları masaya yatırıldı. Onbinlerce CHP’li genel başkanlık koltuğunda değişimden yana düşünce içerisinde yer alırken, Aksaray teşkilatı da yaptıkları mini toplantıda bu karara vardılar.

CHP’de Kurultay Takvimi Şu Şekilde;

CHP seçim sonrası yaptığı 5 saat süren MYK toplantısı sonraısnda Kongre takvimi belirkenerek, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından açıklama yapmıştı.

İlçe kongresi delege seçimleri 3 Temmuz’da başlayacak, 30 Temmuz’da sona erecek. 5 Ağustos’ta yapılmaya başlanacak ilçe kongreleri ise 10 Eylül’de son bulacak.

İl kongrelerinin başlangıç tarihi de 16 Eylül olarak belirlendi. 15 Ekim’de bitecek il kongrelerinin ardından Parti Meclisi’nin belirleyeceği tarihte olağan kurultay yapılacak.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Parti Meclisi toplantımızda yapılan değerlendirmeler ışığında, kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik” demişti.

 

Aksaray’da Yapılan Mini Toplantıda İmamoğlu Kararı Çıktı

CHP Genel Merkezinde kongre takvimleri yaşanırken, Aksaray’da da seçim sonrasında geçtiğimiz haftalarda mini bir toplantı gerçekleşti. CHP Aksaray Kulislerinden Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’e gelen bilgilere göre;

CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, Merkez İlçe Başkanı Ayfer Zengin, İl Eski Başkanı Doğan Koşar, Mastürbasyon videoları ile tanınan Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk 5 kişi arasında gerçekleşen toplantıda CHP Genel Başkanlık koltuğunda değişim olması ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanlığına geçmesi gerektiği yönünde görüşüldüğü konuşuldu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Oy Kullanım Oranı Düştü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?