Milletvekili Kaşlı Aksaraylı Çiftçilerin Sorunlarını TBMM Dile Getirdi

Geçtiğimiz hafta ilimizde meydana gelen yağış sonrasında birçok arizilerde ekili olan ürünlerin zarar görmesinin ardından MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı mağdur olan çiftçilerin sorunlarını TBMM Genel Kurulda dile getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda söz alan Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “Aksaray’ımızın Sultanhanı ilçesi, Yenikent beldesi başta olmak üzere Bayıraltı ve Hasandağı yöremizin bazı köylerinde meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu yağışı sebebiyle ekili olan arazilerdeki çiftçilerimizin ürünleri zarar görmüştür. İl Tarım Müdürlüğümüzün yaptığı ilk tespitlere göre arpa, buğday, pancar, yonca tarlaları büyük oranda olumsuz etkilenmiştir. Değerli çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, meydana gelen zararın tespiti yetkililerimizce süratle yapılarak devletimiz tarafından çiftçi kardeşlerimizin zararlarının karşılanmasını talep ediyor ve takipçisi olacağımı belirtiyorum. “Yüce Rabb’im ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun.” duası ve temennisiyle Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Enginyurt; Senin İşin Ne Biliyor musun Erdoğan

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?