MHP’den 11 Aday Adayı Bahçeli’nin Talimatını Bekliyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

2023 seçim tarihi Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 14 Mayıs olarak işaret edilmesinin ardından hafta başında 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklaması ile birlikte siyaset kazanı kaynamaya başladı. Aday adayları isim isim açıklamalarda bulunurken, MHP’de ise Bahçeli’nin talimatları bekleniyor.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinden önemli ve yetkili bir isim Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen’e Aksaray’da MHP adına önemli açıklamalarda bulundu. İsminin açıklanmasını istemeyen Genel Merkezdeki yetkili isim Aksaray’da MHP Milletvekili aday adaylığı için şuan itibariyle 10 isim olduğunun altını çizdi. Mevcut MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın da muhtemel aday adayı olacağını da varsayım alınırsa Aksaray’da 11 isim aday adaylığı için MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim talimatlarını beklediğini ifade etti.

 

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı hariç diğer 10 aday adayının isimlerinin Bahçeli tarafından seçim talimatları gelmediği için açıklanmasının istenmediği belirtildi. Ancak bu 10 aday adayından 3’ünün Aksaray Belediyesi MHP Meclis üyesi olduğu, 1’inin işadamı, 1’inin ise askeriyeden emekli olduğu, 1 kişinin ise Genel Merkezde görevli olduğunu1 1 ismin ise bayan olduğunu dile getirdi. Genel Başkanı Bahçeli’nin seçim talimatı gelmediği için şuan aday adaylarımız teşkilatlara resmi müracaatta bulunsada isimleri açıklanmadığını da ekledi.

Öte yandan MHP’de seçim başlangıç tarihinin ise 10 güne kalmaz netleşeceği ve milletvekili aday adaylık konusunda Bahçeli’nin talimatlarını vermesi beklendiği ve Genel Merkezde seçim için çalışmaların hızlandığını ifade etti.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gazeteci Uçar Muharrem İnce’nin Basın Danışmanı Oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?