MHP Genel Merkezi Seçmene Kulak Verecek mi

Haber: Armağan ŞEN

31 Mart 2024 yerel seçim takvimi işleye dursun, AKP, MHP ve CHP’nin henüz adaylarını belirlememesi, seçim çalışmalarına 3,5 ay önceden başlayan İYİ Parti adayı Tuğrul Karacaer’in çalışma temposunu hızlandırması, diğer partilere gönül veren seçmenleri de adaylarını öğrenmek için sabırsızlanmaya başlarken, MHP’li seçmen “Sefer Alkan aday gösterilmezse bizlerde tepki gösteririz” diyerek gönüllerinden bir önceki aday Sefer Alkan’ın geçtiğini ifade ettiler.

 

Özellikle MHP seçmeni bu seçimin kendilerinden yana olacağına inanırken ancak bir de şartları var. MHP’ye gönül veren seçmenlerin “Eğer MHP Genel Merkezi Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu 3 Hilal için istiyorsa Sefer Alkan’dan başkası aday gösterilmemeli” diyerek Genel Merkez tarafından gelecek kararı bekliyor.

Öte yandan MHP Aksaray teşkilatı da ‘İrfan Çıtak’ ile ‘Sefer Alkan’ arasında 2’ye bölünürken, teşkilat üyeleri de Sefer Alkan dışında gidilecek olası seçimde ise halktan gerekli desteği alamayacağı kanısında. Sefer Alkan’ın bir önceki seçimde 1238 oy farkı ile kaybetmesi seçmenin gözünde Alkan’ın mağdur olduğu kanısı yer alırken, bir başka aday ile seçime gitmesi MHP’nin 2019 yerel seçimlerinde Sefer Alkan’ın Belediye Başkan adaylık seçiminde 111 Bin 719 seçmenin %39,38’lik oran ile 44 Bin 15 oy alarak tarihinin en yüksek oy’una ulaşamayacağı kanısı hakim.

 

Siyasi Kulislerde ise MHP Genel merkezinin Sefer Alkan’dan yana tavır sergilemeyeceği ve Alkan’a haksızlık yapılacağı kanısı yer alırken, öte yandan MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın ise son derece önemli bir yerel seçimde ise hata yapmayacağı ve bir önceki Belediye Başkan adayı Sefer Alkan’a destek vereceği ve Genel Merkezden Alkan isminin çıkmasında fayda sağlayacağı düşüncesi de az bir kesim tarafından bekleniyor.

 

MHP Yönetimi 2’ye Bölündü !!!

MHP yönetimi ise yaklaşan önemli seçim öncesi İrfan Çıtak ile Sefer Alkan isimleri arasında kalırken, parti yönetiminin çoğunluk kısmının ise halk gibi Sefer Alkan’ın aday olmasını düşünürken, parti teşkilatı içerisinde az bir kesimde olsa İrfan Çıtak ile bu seçime gidilmesi yönünde düşünce hakim. Öte yandan olası İrfan Çıtak adaylığında ise MHP’nin Belediye Başkanlık seçim yarışında AKP’den sonra en iddialı parti konumunda olan MHP’nin ise adayın tanıtımında gecikilmesi ve çalışmaların kısa zamana yayılması, bir de seçmenin tepkisi de düşünüldüğünde uzun bir aradan sonra MHP’nin 3’üncü ya da 4’üncü parti olabileceği de düşündürüyor.

MHP’nin bu seçimde yanlış aday seçimi ile seçime gitmesi ve Aksaray’da olası 3’üncü parti konumuna düşmesi sonucunda ise Parti içi muhalefetin kazan kaldıracağı, İl Başkanı Burhannettin Karataş’ın istifasını istemelerinden, birçok yaraya sebep olacağı açıkça gözlemlenirken, bu durumda MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın da zor duruma düşmesi içten bile olmayacağı düşüncesi ise ağır basıyor.

 

Seçmen Hâlâ Umutlu Sefer İçin

2019 yerel seçimlerini az oy farkı ile AKP’ye kaybeden MHP’li Sefer Alkan’ın seçim sonrasında geçen 5 yıl süre zarfında halkın içinden kopmadığı ve o seçimde haksızlık yaşadağını ifade eden seçmenler ise; “Bu Sefer olacak. Bir önceki seçimde yaşanan talihsizlik bu seçimde son bulacak. MHP Genel Merkezinin Sefer Alkan’dan yana tavır sergileyeceğini umuyoruz. Sefer Alkan 2019 yerel seçimlerinden sonra köşesine çekilmeyen ve hep halkın içinde yer alan bir siyasetçi olması birçok gönülleri de kazandı. 2019 seçimlerinde Sefer Alkan’a oy vermeyen yüzlerce seçmenin pişmanlığının da yüksek sesle dillendirilmesi Alkan’ın adaylığında Aksaray Belediye Başkanı seçilmemesi için olası bir neden yok denecek kadar aza iniyor. Bizler seçmen olarak Sefer Alkan’ı istiyoruz. Aksi durumda ise oy’umuz başka partilere gider. Genel merkez seçmenin sesine kulak vermeli” ifadesine yer verdiler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Sürpriz Aday Peşinde

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?