CHP Sürpriz Aday Peşinde

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Son iki genel seçimde İYİ Parti’ye milletvekiliğini kaptıran, 2019 yerel seçimde aday çıkartmayarak İYİ Parti adayını destekleyen CHP 2024 yerel seçimlerde gözünü Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna dikti. En son Aksaray’ın efsane Belediye Başkanı Memiş Akın ile 1989-1994 yılları arasında başarı sağlayan CHP aradan geçen sürede ne bir milletvekili çıkarabildi, ne de bir Aksaray İl belediye başkanı.

 

14 Mayıs Genel seçimleri sonrasında ittifak ortağı CHP ile İYİ Parti Genel Merkezlerinde esen ayrılık rüzgarı Aksaray’da bu rüzgar adeta lodos şeklinde yaşanmıştı. Seçimler sonrasında il başkanlarının atışması, bir süre dursada geçtiğimiz günlerde iki parti yetkilileri arasında alevlenen tartışmanın yerel seçim süresince daha da kuvvetli olması bekleniyor.

 

2 dönem ittifak ortağına deyim yerindeyse milletvekilliği kaptıran ve 2019 yerel seçimde aday çıkarmayan CHP bu seçimde sürpriz peşinde. CHP kulislerinden alınan bilgilere göre CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir vepartililer sürpriz bir isme teklif götürmesi beklenirken, haber servisimizden Armağan Şen’e gelen bilgilerde, daha önce başka siyasi partilerde görev almış, milliyetçi ve Atatürkçü çizgisinden taviz vermeyen adaya teklif götüreceği beklenirken, CHP 2024 yerel seçime ise çok ciddi çalışmalar ile başlayacağı, projeler ve ekip ruhunu ön plana çıkaracak iddialı aday ile seçime gideceği bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meral Akşener Aksaray Adayını Açıklamaya Geliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?