MHP Aksaray Teşkilatında Diz Boyu Başarısızlık

Çölde MHP Depremi

Özel Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs seçimlerinde Aksaray’da 3’üncü parti konumuna düşen Milliyetçi Hareket Partisi’nde 31 Mart yerel seçimlerine gidildiği düzlükte peşpeşe gelen adaylıktan çekilmeler MHP’de adeta deprem yaşattı.

14 Mayıs seçimlerinde bir önceki genel seçime göre oyunu cüzi bir rakamla yükselten ancak seçmen sayısında da yaşanan artışta gözönünde bulundurulurken, MHP Aksaray tarihinde üst üste iki seçimde vekil çıkarma başarısını yakalasada oyların ciddi anlamda artış göstermemesi MHP’de kazan kaynamasına sebep olurken, yerel seçim öncesinde ise Aksaray’ın Çöl Bölgesinde deprem üzerine deprem yaşanmasına neden oluyor.

 

Seçimler öncesi olağan kongreye giden MHP’de İl Başkanlığına seçilen Burhanettin Karataş’ın yerel seçimler öncesi acemice yaptığı iddia edilen tavırlar önümüzdeki günlerde MHP’de parti içi muhalefetin kazan kaldırması an meselesi.

 

Merkez İlçe Başkanını Aday Olarak Hazırlıyorlar

Bir önceki dönem Merkez ilçe başkanı Cavit Çıtak’ın yerine oğlu İrfan Çıtak’ın seçilmesi ve uzun süredir Merkez İlçe koltuğunda oturan İrfan Çıtak’ın şimdi de Belediye Başkan adaylığına hazırlanması MHP içerisinde birçok dedikoduları da yüksek sesle konuşulmasına neden oluyor. Cavit Çıtak’ın devrettiği koltuğa İrfan Çıtak’ın konması ile ‘Saltanat’ tartışması o dönem yüksek sesle konuşulurken, şimdi ise Yerel seçimlerde Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapan İrfan Çıtak’ı Kaşlı grubu tarafından Belediye Başkan adayı olarak gösterilmek istenmesi parti içerisinde muhalefetin ‘Yeter artık. Amacımız AKP’ye koltuk kazandırmak mı? Bir önceki aday Sefer Alkan neden aday gösterilmek istenmiyor? Sefer Alkan’ın hırsızlığı mı var? Hayır yok. Arsızlığı mı var? Hayır Yok. Aile babası mı? Evet örnek olacak aile babası. Olumsuzluğu olmayan ve MHP tarihinde yerel seçimlerde en yüksek oy alan aday ile yola çıkmak yerine neden risk alınıyor?

 

Burada iki yol var. Birinci yol AKP’ye koltuk bırakmak. İkinci yol ise Kaşlı’nın sözünden çıkmayacak aday belirlenmesi ile birlikte partiyi Cavit Çıtak yönetiyor. Her iki yolda MHP’nin zararına çıkacak. Elbette bu yaşananları Genel Merkez biliyor. Yerel seçimde başarı sağlanmadığı takdirde İl Başkanı Burhanettin Karataş, Milletvekili Ramazan Kaşlı ne cevap verecek? Bir daha başarı için 5 yıl mı bekleyeceğiz. Genel Merkezin bu konuda kararı umut ediyoruz ki; Kaşlı grubunun istediği şekilde sonuçlanmaz. Olan partimize olur” ifadesine yer verildi.

 

Yeşilova Arap Saçı !!!

2019 yerel seçimler öncesinde teşkilat başkanlığı yapan Mesut Örkçü ve ekibinin çalışması ile Yeşilova AKP’nin elinden alınarak MHP’nin adayı kazandırılmıştı. Yeşilova Belediye Başkanlık koltuğunda oturan mevcut belediye başkanının mastürbasyon videolarının çıkmasının ardından MHP’den istifa ettiği kamuoyu tarafından bilinmekte. 2024 yerel seçimlerinde aday olmak isteyen ve 5 yıl boyunca Yeşilova teşkilat başkanlığı yapan Mesut Örkçü’nün aday olmasına parti il yönetimi sıcak bakmazken, aday adayı olarak eski AKP’li Yavuz Çorapçı’nın açıklaması ve seçim çalışmalarına başlaması, iddaialara göre İl Başkanı Burhanettin Karataş’ın Mesut Örkçü ile Yavuz Çorapçı arasında ‘Gerekirse yazı tura atılır” söylemesi Mesut Örkçü’nün aday adaylığından çekildiği belirtilirken, Yavuz Çorapçı’nın ise dün itibari ile aday adaylığından çekildiği iddia edildi. Böylelikle MHP Yenikent’te aday arayışına yeniden başlayacak.

 

Yeşiltepe’de Teşkilat Kurmuştu!!!

2021 yılında Yenikent ve Yeşiltepe belediye başkanlarında yaşanan Mastürbasyon videolaranın yayınlanmasının ardından Aksaray siyasetinde hareketli zamanlar yaşanmış MHP ise bu dönemde Yeşiltepe’de teşkilat kurmuştu. O dönem Yeşiltepe teşkilat başkanı olan ismin bir süre sonra İYİ Parti’ye katılması MHP’nin Yeşiltepe’de de adaysız kalmasına neden oldu.

 

Yenikent’te de Durum Farksız !!!

Yenikent’te ise yerel seçimler öncesinde İbrahim Dinç’in MHP’den aday adaylığını açıklaması sonrasında ise tıpkı Yeşilova’da da yaşandığı gibi yaklaşık 2 hafta önce İbrahim Dinç’in aday adaylığından çekildiğini açıklaması MHP’nin burada da aday adaysız kaldığı iddia edildi.

 

Yeşilova, Yeşiltepe ve Yenikent’te yaşanan bu durumlar neticesinde 17 Bin’e yakın oyu adeta MHP eli ile ters teptiği ortaya çıkarken, öte yandan önümüzdeki günlerde buralardan aday çıkarıp çıkarmayacağı ise merak konusu oldu.

 

Eskil’de Zavlak Kazası!!!

Yeşilova, Yeşiltepe ve Yenikent’te yaşanan olaylara birde Eskil’de Mustafa Zavlak bombası ise yine MHP’de patladı. 14 Mayıs seçimleri öncesinde AKP’den MHP’ye geçen ve genel seçimlerde MHP’den 2’inci sıra Milletvekili adayı olan Mustafa Zavlak’ın, genel seçimler sonrasında Eskil MHP adayı olarak gösterilmesi beklenirken sürpriz karar ile yeniden Mustafa Zavlak’ın MHP’den AKP’ye dönmesi sonrasında MHP ise Eskilde aday kim olacağı sorusu merak konusu oldu.

 

Bekleviç Aday Olmayacak !!!

2019 Mart seçimleri sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ağaçören İlçe Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Yaşar Bekleviç’in 2024 yerel seçimler öncesinde ailesinin istemediği iddia edilerek aday olmayacağı beklenirken, MHP Ağaçören’de kazandığı seçimi bu seçimde kaybedebileceği yüksek tahminlerde bulunulmasına neden oluyor.

 

Sefer Olmazsa MHP 3 Hatta 4’üncü Parti Olur !!!

Çöl bölgelerinde yaşanan adaylık krizine Ağaçören’inde eklenmesi derken, asıl MHP için düşündürücü nokta ise Aksaray Belediyesi. Bir önceki seçimde Aksaray tarihinin en yüksek oyunu alan Sefer Alkan’ın, Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın İrfan Çıtak’ın adaylığını desteklemesi ise MHP’nin Aksaray’da kazanma şansının ciddi anlamda düşürmeye neden olurken, Sefer Alkan dışında farklı bir isim ile seçime gidilmesi durumunda ise kamuoyu araştırmalarında ve siyasi kulislerde MHP’nin İYİ Parti’nin altında kalacağı gibi CHP tarafından belirlenecek sürpriz isim ile MHP Belediye Başkanlık yarışında dibi görmesi bekleniyor.

Öte yandan siyasi kulislerde MHP’nin Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu istiyorsa Sefer Alkan ile yola çıkmasının mutlak zafer ile sonuçlanacağı bekleniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’ı Ortak Akılla Yöneteceğiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?