Aksaray’ı Ortak Akılla Yöneteceğiz

Haber: Armağan ŞEN

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti’den Aksaray Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Serdar Baydar Aksaray Son Dakika (ASD) ve Gerçek Haber Gazetesini ziyaret ederek Armağan Şen ile gündemi değerlendirdiler.

 

AK Parti Aksaray Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Baydar, Aksaray’ı tüm paydaşlarıyla yönetmeyi hedeflediklerinin altını çizerek, “Aksaray’ı istişare kültürü ve ortak akılla yöneteceğiz” açıklamasında bulundu.

AK Parti’nin Aksaray’daki en güçlü belediye başkanı aday adaylarından biri olan Serdar Baydar, adaylık çalışmalarına hem basın cephesinde hem de sahada devam ediyor. Çalışmalara başlamasının ardından esnaflarla, STK’lar ve derneklerle bir araya gelen Baydar, gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

“Aksaray’a, Hemşehrilerime Hizmet Etmek Beni Her Zaman Heyecanlandırmıştır”

Yüksek tempoda ve saha ziyaretlerini yoğunlaştırarak çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Serdar Baydar, “Hem memleketimizin yerel dinamikleriyle hem de vatandaşlarımızla irtibat kuruyor onları diniyoruz. Aksaray için ortaya koyduğumuz mücadelenin gerekçelerini onlara anlatıyor, onlardan da sürece ilişkin görüşlerini alıyoruz. Şunu söylemeliyim ki ben bu memleketi ve bu memleketimin insanını çok seviyorum. Hemşerilerimizin bizleri bağrına bastığını görünce de derin bir muhabbet içimizi kaplıyor. Gönüllerine dokundukça muhabbetlerini derinden hissediyorum ve ziyadesiyle mutlu oluyorum. Evet bir koşturmacanın içerisindeyiz ancak insanımızın bize yoğun ilgisi ve sevgisi, bu memlekete hizmet etmeye ilişkin heyecanımızı kat kat artıyor. İnşallah yeni dönemde görev alırsak Aksaray’ımızın hizmetkarı olma şerefine nail olacağım için heyecanlıyım. Rabbim bizleri milletimize mahcup etmesin. Çok gezdik, çok dinledik ve çok anlattık ve devam edeceğiz. Süreç bizim açımızdan fevkaladenin ötesinde bir anlam ifade etmeye başladı. Geldiğimiz yer adaylığa en yakın olduğumuz yerdir. İnşallah Cumhurbaşkanımız vazifeyi üzerimize yüklerse ve hemşerimizde bizi takdir ederse hizmet hızımız şimdikinden çok daha fazla olacak. Bizi bunu gösterdik ve insanlarımız da bunu takdir ediyor. Allah herkesten razı olsun” dedi.

 

“Aksaray’ı Ortak Akıl ile Yöneteceğiz”

STK’ları ve dernekleri ziyaret ettiklerini ifade eden Baydar, herkesin ortak derdinin Aksaray olduğunu belirterek, “Herkesin ortak vurgusu bu güzel coğrafyada kadim ve yaşanılabilir bir Aksaray’ın inşa edilmesi. Biz teknik olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz elbet ancak gezdikçe öyle orijinal fikirler çıkıyor ki karşımıza hemen programımıza dahil ediyoruz, ajandamızı güncelliyoruz. Aksaray ortak payda olunca herkesin paylaşacağı çok şey var bunu görüyoruz. Yerine gelsin veya gelmesin, yapılsın veya yapılmasın öncelikle Aksaray adına fikri olan herkesin görüşlerine değer vermenin ne kadar önemli olduğunu anlıyorum. Benim düşüncem şudur ki, Aksaray yerel dinamikleriyle birlikte ortak akılla yönetilmelidir. İnsanları dinleyin ve fikirlerinden faydalanın ne kaybedersiniz? Aksine çok şey kazanırsınız. Benim yaklaşımım tüm sivil toplum, oda, dernek ve gönüllü yapıların görüşlerini yönetime yansıtmaktır. Yönetim biliminde de buna yönetişim diyoruz. Biz tüm yerel dinamikleri ve Aksaray için dertlenen insanlarımızla birlikte Aksaray olacağız. Ben! demek, benim düşündüğüm doğrudur demek, yalnızca kendi fikirlerinizin doğru olacağın düşünmek insan-ı kamil işi değildir. Cumhurbaşkanımız yola vatandaşlarıyla çıktı ve her zaman bu kadim millet onun arkasında durdu. Her zor anında yanına koştu. Milletini arkasına aldı ve onlarla büyük Türkiye’yi inşa etme mücadelesini sürdürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı 20 yıldır takip ediyoruz. Hiç mi bir şey öğrenmedik? O bizim için büyük bir liderdir ve onun liderliğinden ilham alarak insana yüzümüz dönük bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı. Esnaflarla yaptıkları görüşmelere değinen Baydar, “İşini büyütmek, gelirini artırmak için gayretini sürdürüyor ancak esnaf yaşanabilir bir Aksaray görmek istiyor. Mimarisiyle estetiği olan, sokakları ferah, trafik ve otopark çilesi olmayan, sirkülasyonun hızlı ve zaman kaybının az olduğu, turizmin canlandırıldığı, depreme dayanıklı sağlam işletmelerin ve yapıların kurulduğu bir Aksaray özlemi var. Büyümek isteyen girişimci esnafımız için de yeni imkanların oluşturulduğu ve yatırım imkanlarının genişlediği bir Aksaray hayali var. Çok haklılar. Onlar büyüyecek ki Aksaray büyüsün. Onlar zenginleşirse Aksaray büyür. Yeni dönemde yatırım ve istihdam noktasında yeni fırsatların olduğu bir Aksaray’ı inşa etmek zorundayız. Türkiye’nin incisi olacak stratejik konumu olan bu güzel memleket aynı zamanda fırsatları da içerisinde barındırıyor. Biz bunu görüyoruz. İnşallah bizimle birlikte planlı ve programlı şekilde büyüyen ve gelişen bir Aksaray’ı yeni dönemde hemşerilerimiz takdir edecektir” sözlerini kullandı.

 

“Gençliğin Yanında Tüm Sportif Faaliyetlere Katkıda Bulunacağız”

Gençlik faaliyetleri konusunda tecrübe edindiklerini, akademik eğitim ve 16 yıllık kamu tecrübesiyle belediyeyi en iyi şekilde yöneteceklerini ifade eden Baydar, “Devletimiz var olsun, onun sayesinde akademik çalışmalarımızı yaptık ve yine devletimize yıllarca hizmet etme imkanı bulduk. Bu ülkeye sevdalı biri olarak derdimiz çok ve yapacağımız da çok. Ayrıca Aksaray’ım benimle ben de Aksaray’ımla birlikte büyüdük. Beni bu memleket yetiştirdi ve toprağımıza vefa borcum olduğunu düşündüğüm için elimizi taşın altına uzattık. İstanbul Büyükşehirdeki görevimden de işte bu yüzden dönmüştüm. Buradan hemşerilerimize sözüm olsun ki Aksaray hizmete doyacak. Allah’ın izni ile 5 yıl sonra çok farklı bir Aksaray göreceğiz. Gençlerimiz de spor, sanat ve bilimsel çalışmalar konusunda kendilerine önemli imkanlar sunulmuş bir şehre kavuşacak. Bizim çocukluğumuzda ulaşamadığımız birçok imkan, bizim çocuklarımızın rutini haline gelecek ümidindeyim. Dünya hızlı değişiyor ve gelecekte yeni uğraş alanları ve yeni meslekler gündemimizde olacak. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak zorundayız. Çağın gerektirdiği bilgi, tecrübe ve donanımları onlara kazandırmada eğitimi ilgilendiren tüm kurumlarla işbirliği yaparak onlara iyi bir gelecek hazırlamak istiyoruz. Belediye başkanı olarak tüm eğitim ve sportif çalışmalara katkı sunmak temel hedefimizdir” dedi.

 

“Bu Şehre Huzur Hakim Olacak”

Amacının Aksaray’ı üst lige taşımak olduğunu ifade eden Baydar, “Arka planda ciddi mutfak çalışmalarımız mevcut ve iş başına geldiğimizde ekibimizle derhal işe koşacak ve kısa zamanda büyük işler yapma derdinde olacağız. Artık memleketimizin kaybedecek bırakın bir 5 senesi, 1 günü bile yoktur. Tabi projelerimizi aday adaylığı sürecinde açıklamanın çok doğru olmadığına inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle işe koyulduğumuzda bunları tek tek paylaşacak ve hemşerilerimizin beğenisine sunacağız. İpucu dediniz madem şunu ifade etmeliyim. Bu şehre huzur hakim olacak… Bu kadar söyleyeyim gerisini adaylık sürecine bırakalım” değerlendirmesinde bulundu.

 

“Benim Mücadelem Ortadadır, Cumhurbaşkanımız Vazife Verirse Koşmaya Hazırız”

Adaylık konusunda iddialı olduklarını ifade eden Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Baydar, vazifenin verilmesi durumunda her zaman görev almaya hazır olduklarını belirterek, “Benim mücadelem ortadadır, adaylık ise Cumhurbaşkanımızın takdiridir. O vazife verirse koşmaya hazırız. Şunu da ifade etmeden geçmem doğru olmaz. Adaylık verilmese bile AK Parti benim partimdir. Cumhurbaşkanımızın mücadelesine inandığım için hangi arkadaşımız yola düşerse onun arkasında dimdik duracağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Adanmışlık ruhu bunu gerektirir” görüşünü paylaştı.

 

“İnsanların Dertleriyle Dertlenmeyen Bir Başkandan Başkan Olmaz”

Belediye yönetmenin çok ciddi bir iş olduğunu, işin ehli olmak gerektiğini ve yönetmek için gerekli tecrübeye de kesinlikle sahip olduğunu vurgulayan Baydar, “Belediye yönetmek ilk olarak ekiple olur. Sağlam bir kadro kurar, yetkilendirir işe koşarsınız. Belediye başkanı olarak ekibinizi takip eder, destekler ve faydalı işlerin önünü açarsınız. Ekip çalışır siz de ekibinizin uyumlu ve ahenkli çalışmasını sağlayacak tedbirler alırsınız. İkincisi, başkan olarak sahada olur insanlara temas eder gönüllerine dokunursunuz. İnsanların dertleriyle dertlenmeyen bir başkandan başkan olmaz. Bunu bütün açık yüreklilikle söylüyorum. Hz. Yunus ‘gönüller yapmaya geldik’ derken, siz yalnızca bina yapmaya geldiyseniz bu işi size göre değildir. Bunun için insanımızın içinde olmak temel hedefimdir. Üçüncüsü, bu işin kitabı ve ilmi tarafına hakim olmalısınız. Şehir planlaması ve mimari biliminin gereklerini yerine getirmeniz gerekir. Kulağınızı ilmi çalışmalara açmalı ve bu konudaki otoriteleri dinlemek zorundasınız. Dördüncü tecrübe ki, insan yönetimi ve belediyecilik konusunda tecrübeniz yoksa şehrin kayıp yılları olur. Bu konuda hamdolsun önemli birikimlerimiz olduğunu daha önce ifade ettim” açıklamasını yaptı.

 

“Kadınların Yönetim Kademelerinde Görev Almalarını Sağlamak İçin Çalışacağız”

Belediye yönetiminde kadınların da büyük öneme sahip olduğu görüşünü dile getiren Baydar, “Kadınların yönetim kademelerinde görev almalarını sağlamak ve sayılarını artırmak için çalışacağız. İlk olarak belediye meclisimizde kadın varlığının bulunmasıyla işe başlayacağız. Ayrıca Belediye Başkan Yardımcılığım döneminde başlattığımız kadın aktivite merkezlerimizin sayısının artırılması ve mevcutlarında daha işlevsel ve donanımlı hale getirilmesi için uğraşacağız. Kadın aktivite deyince erkeklerimizden de bazı sesler yükselmiyor değil. Onların da erkek aktivite merkezleri kurulması noktasındaki talepleri az da olsa kulağıma geliyor. Bu da mantıklı, makul bir durum bunu da değerlendirebiliriz. Kadınlarımıza yönelik ek olarak şunu söylemeliyim. Başkan Yardımcılığım döneminde hazırladığım anlamlı bir proje vardı. Hanımeli projesi. Bu projeyi geliştirerek kadınlarımıza fiziki şartları daha da iyileştirilmiş yeni bir alan kazandırmak ve işlerini daha profesyonel yapmalarını sağlayacak imkanlar oluşturmak istiyoruz” dedi.

Göreve gelmesi halinde daha huzurlu bir Aksaray’da yaşamanın heyecanını şimdiden hissettiğini söyleyen Baydar, “Bu vesileyle ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasına barış ve huzur diliyorum. Yakın zamanda şehadet mertebesine yükselmiş ülkesi için canını feda etmiş aslanlarımız, kahraman askerlerimize Allah rahmet diliyorum. Rabbim, ailesi ve sevenlerine sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağ olsun” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

 

Aksaray Son Dakika (ASD) ve Gerçek Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Armağan Şen AK Parti Aksaray Belediye Başkan aday adayı Serdar Baydar’a çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ortaköy İlçesinde Oğuz Şahin İsmi Ön Planda

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?