Mevsimin Suçu Yok Yokluğun Üşütüyor

Haber: Armağan ŞEN

Dünya Lideri, Başkomutan, Başöğretmen, Türkiye’nin babası Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yıldönümünde özlem, minnet ve saygı ile anıldı.
Türkiye’nin Cumhuriyeti’nin kurucu lideri dünyanın eşsiz bilge adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yıldönümünde tüm dünyada olduğu gibi Aksaray’da da 2 dakika hayat durdu. Aksaray meydanında 08:50’de başlayan program 09:07’de son buldu.
Aksaray Valiliği ile Aksaray Belediyesi çelenk sunumunun ardından Türkiye’nin kurucusu dünyanın örnek aldığı lider Atatürk için sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Saatler 09’u 5 geçe sirenler eşliğinde 7’den 70’e herkes Atatürk’e olan özlem ve minnetle saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşında göğe yükselen bayraklar yarıya indirildi. Meydanda gerçekleşen programa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, askeri ve polis erkanı, kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nı dolduran yüzlerce vatandaş ve protokol Atatürk’e olan bağlılığını ve sevgisini sunarken, törende duygu dolu anlar yaşandı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Orta Anadolu Yardımlaşma-Dayanışma Ve Kalkınma Derneği Karaca’nın Konferansında Buluştu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?