Orta Anadolu Yardımlaşma-Dayanışma Ve Kalkınma Derneği Karaca’nın Konferansında Buluştu

Orta Anadolu Yardımlaşma –Dayanışma ve Kalkınma Derneği, Cumartesi günü Ankara Hamamönü’ndeki Kabakçı Konağında Cumhuriyet-Atatürk ve Türklük Üzerine gerçekleştirdiği konferansI nam-ı diğer Kurt Karaca olarak bilinen Prof. Dr. Fikret Eren verdi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Ahmet Ünsal yaptığı konuşmada; “ Orta Anadolu’muzun gerek Cumhuriyet dönemi,gerekse Osmanlı dönemindeki yatırımlardan hak ettiğini alamaması,gelişmişlikte geri bırakılmış olması bizde de karınca misali derya-deniz yetişmiş kadroları harekete geçirerek bir şeyler yapmak vazifesini elzem kıldı. Derneğimiz başta; Ankara, Aksaray, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat illerimiz ve ilçelerimizin ve Orta Anadolu’ya komşu il ve ilçelerimizin ekonomik, sosyal, kültürel, tarım, turizm, sanayi gibi alanlarda gelişmesi, kalkınması, dayanışması amacıyla kurulmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda birbirinden kıymetli alanında yetişmiş kadrolarla tanışmak, bilgi ve tecrübelerinin proje yatırımlara dönüşmesini takip etmek ,bizlerin en büyük bahtiyarlığı olacaktır. Bu amaçlar doğrultusunda bizlere katkıda bulunmak isteyen kıymetli misafirlerimizi hem derneğimize üye olarak aramızda görmek,hem de kıymetli fikri katkılarından istifade etmek,bizleri ziyadesiyle memnun edecektir.Sözlerimi daha fazla uzatmadan,hepinize teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum” dedi.

Fikret Eren konuşmasında Tarih boyunca Türklüğü, Türk Milletini, Selçuklu ve Osmanlı Devletinin çöküş sebeplerini ve Cumhuriyet’in kuruluşunu, Atatürk’ün dehasını ve nasıl sağlam temeller üzerine Türkiye Cumhuriyeti devletini kurduğunu ve günümüz Türkiye’sinin ve Türk Dünyasının geleceğini şahane bir üslupla, bütün katılımcıları mest ederek anlattı. Konferansa ,Güney Azerbaycan Türk Birliği Genel Başkanı Ejder Tagizade, Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay,19.Dönem Kayseri Milletvekili Mustafa Dağcı, Özel Keçiören Hastanesi sahibi Dr. Ramazan Aydın, Türk Aydınlar Vakfı ‘dan Zafer Güler ve Eyüp Okçu, Demokrat Parti Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Selami Genel ve İl Yöneticileri,Türk Hareketi Genel Sekreteri İmdat Özcan,Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Durak Turan Düz,Emekli Müsteşar Ali Helvacı,Yazar Nesrin Özcan ve pek çok sayıda kişi ,kurum ve bürokratlar katıldı. Orta Anadolu Yardımlaşma-Dayanışma ve Kalkınma Derneğimiz, Yukarda kısmen belirtilen amaçlarının yanı sıra, bu gibi sosyal-kültürel faaliyetlerine de devam edecektir.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vakit Tamam, Şimdi Değişim Zamanı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?