Merkez İlçe Başkanı İstifa Etti Sıra İl Başkanında mı

Haber: Armağan ŞEN

Zafer Partisi Aksaray teşkilatında istifa depremi devam ediyor. Kurucu İl Başkanı Resul Karaüzüm ile birlikte yönetim kurulunun istifasının ardından yeniden teşkilatlanma çalışmasına giren Zafer Partisi Aksaray teşkilatından bir istifa haberi daha geldi.

Yaklaşık 2 ay önce yaşanan İstifa depreminin ardından yeniden teşkilatlanma çalışmasına giden Zafer Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanı Mustafa Oruç dün itibariyle istifa etti. Oruç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Resul Karaüzüm’ün istifasının ardından partinin şehirdeki kurumsal yapısı belli bir dengeye gelememiş ve çok hızlı bir şekilde toplumdan kopmuştur. Eksiklerin giderilmesi, propaganda süreçlerine katkı ve yeni üye çalışmaları için ihtiyaç duyduğumuz destekler konusunda Genel Merkezin katkısı da sıfır düzeyine inmiştir.

 

 

Ekim ayında Resul Karaüzüm istifa ettiğinde diğer tüm teşkilat yöneticilerini serbest bırakmış ve dileyenin görevine devam edebileceğini belirtmiştir. Biz de Zafer Partisi’nin toplumsal mesajlarının kamuoyunda bulduğu olumlu karşılığı arttırmak adına görevimize devam ettik. Ama aradan iki ayın üzerinde bir zaman geçmesine rağmen Genel Merkezin Aksaray’a mesafeli duruşunu aşamadık ve çoğunlukla bazı büyükşehirleri önceler gibi görünen siyasi anlayışı nedeniyle belirgin bir yol kat edemedik. Eksikler ve beklentiler noktasında kendi sesimizi bile Genel Merkeze duyuramadık. Bu şartlar altında daha fazla yol yürüyemeyeceğimi düşündüğüm için Merkez İlçe Başkanlığı görevinden İSTİFA ediyorum.

Ayrıca yaşanan bu süreçte, siyasi partilerin genelde olduğu gibi yerelde de yetenekli, cesur ve halkla bütünleşik bir liderle ilerleyebildiğini sahada tam olarak gördük. Kamuoyunda da konuşulduğu üzere Sayın Karaüzüm yeni bir siyasi süreç içerisindedir. Yol nereye gider orasını şimdiden bilemeyiz ama şahsen onunla birlikte yol yürümeye, gücüm nispetinde onun yanında yer almaya devam edeceğim. Çünkü Resul Karaüzüm bir siyasetçi olmasının yanı sıra bizim için örnek alınması gereken ideal bir insanıdır.”

 

 

Merkez İlçe Başkanının Ardından İl Başkanı da mı İstifa Edecek?

Zafer Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanı Mustafa Oruç’un istifasının ardından siyasi kulislerde İl Başkanı Cengiz Öngün’ün de istifa edeceği iddia edildi. Aksaray Son Dakika (ASD) Haber merkezine gelen iddialara göre İl Başkanı Öngün’ün sağlık sorunlarını yaşadığı bu sağlık sorunlarının ardından istifa edeceği yüksek sesle konuşulmaya başladı. Bu iddialara karşısında Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Cengiz Öngün’ün vereceği cevap ise şimdiden merak konusu oldu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yılmaz 2023 Gençlerin Yılı Olacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?