Memleket Partili Künt’ten İlginç Hareket

Özel Haber: Armağan ŞEN

Hatırlanacağı üzere 14 Ocak 2023’te Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övüç isimli şahsın konserini Kadınlar Matinesinde düzenlemek isteyen Y…. Medya sahibi Faik Tuna Yıldırım’ın bu organizasyonuna başta Aksaray Milli İrade Platformu Başkanı Kuddusi Bakar olmak üzere Aksaray’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu tarafından tepki gösterilmesi üzerine konser iptal edilmişti.

Bu konser için öncesinde sponsorlardan ve bilet satışından gelir elde eden Y…. Medya işletmecisi Tuna Yıldırım’ın topladığı bu paraları iade etmediği ortaya çıktı. Öte yandan sponsorlar ve iptal edilen konserin bilet paralarını iade etmeyen Tuna Yıldırım’ı mağdur olan birçok kişi internette şikayetvar isimli sitede isim vererek yaşadıkları mağduriyeti dile getirmişlerdi.

 

Öte yandan bir süre mazbatasız İl Başkanlığı yapan ve kendilerince sözde yapılan ama resmiyet kazanmayan 19 Mart’ta gerçekleşen gayri resmi kongrede il başkanlığına seçilen daha sonra 20 Mart akşamı “İstifa Ediyorum” erkekliğinde bulunan ama bu sözde kararından 2 gün sonra 180 derece dönen Oktay Künt Kadınlar Matinesi programı için kadınlara özel düzenlenen programa gelen Murat Övüç’ün programına Oktay Künt’ün sahip olduğu K…. inşaat firması sponsor olduğu ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere 27 Haziran’da “Onur yürüyüşü” adı altında toplanan sapkın LGBT’lilerin yürüyüşlerine polisin müdahalesi sonrasında, Memleket Partisi dönemin sözcüsü seçilen Gaye Usluer’in attığı destek tweetine, bazı parti üyeleri ve vatandaşlardan tepki gelmişti. Muharrem İnce ve o dönem Memleket Partisi Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi de bu paylaşım için devreye girdiği öğrenilmişti.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Aksaray’da düzenlenen Kadınlar Matinesi programına sponsor olan Aksaray İl Başkanı Oktay Künt hakkında ise ne gibi tepkisi olacağı merak konusu oldu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Ayrı Adana’da Ayrı Yavaş Gel

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?