Aksaray’da Ayrı Adana’da Ayrı Yavaş Gel

Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs Genel seçimlerine geri sayım başlarken seçim çalışmaları da son düzlükte hızlandı. Aksaray’ın siyasilerden ilk konuğu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcılarından ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 5 Mayıs Aksaray’dan iktidarı eleştirdi.

 

Aksaray’da Siyasi partiler arasında ilk mitingi Millet itifakı adına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 15 Temmuz Milli İrade meydanında seçmenlere seslenmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcı adayı Mansur Yavaş Aksaray’da Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinden bahsederek, bir önceki Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirdi. Yavaş yaptığı konuşmada; “Ben Melih Gökçek haklında 100 tane dosya verdim. Bütün bu dosyalar 14 Mayıs’ı bekliyor. Belediye seçimleri öncesinde işçileri korkutarak, bunlar gelirse işten çıkartırlar, derken hiçbir kimse onlara inanmadı” demişti.

 

“Biz PKK’yada Hüdapar’a da Karşıyız”

Mansur Yavaş; “Biz PKK’ya da karşıyız, Hüda-Par‘a da karşıyız. Kandil silah bırakmadıkça, o İHA’lar, o SİHA’lar onların tepelerine bomba gibi yağmaya devam edecek. Anadolu gemisi 72 yılında yapılan tershanede üretildi. Hiçbir dönemde bunlar siyasi malzeme yapılmazken, bunlar Anadolu Gemisini seçim otobüsü gibi gezdiriyor. Her kim gelirse gelsin, İHA’lar, SİHA’lar daha da geliştirilerek devam edecek. Ülkenin büyümesi için herşey yapılacak, Milli Mücadelede hükümetin yaptığı ne kadar olumlular varsa onlar devam edecek. Dolayısıyla 2 yüzlü politika olmaz. Biz açıkça PKK’ya karşı olduğumuzu söylerken, onlar Hüda-Par’ı listelerine aldılar.

 

“Bunlar Mevsimlik Muhafazakar ve Mevsimlik Milliyetçiler” 

Yavaş; “Bakanın birisi diyor ki; 15 Mayıs’ta alnı secdeye değenler ile mi devam edeceksiniz, yoksa şampanya patlatanlarla mı? Bunlar mevsimlik muhafazakar ve mevsimlik milliyetçiler. Çünkü; Sayın Cumhurbaşkanı demişti ‘Ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyendi. Ben Ankara Büyükşerhir Belediyesi’ni kazandıktan sonra Parti Genel Merkezimizde konuştuğumuzda biz seçimi kazandık, savaş değil, diyerek parti rozetimi çıkardıktan sonra sabah namazını Hacı Bayram Cami’nde kıldıktan sonra ‘Haydi Bismillah’ diyerek görevimize başladık. Ama aynı bakan; bir başka bakana devletin uçağında kocaman şampanya devirerek gözleri büyüyene hiçbir şey demedi. Bunlar Bakara, Makara diyenlere ağzını açmadı” ifadesine yer verdi.

 

Yavaş’ın Adana Mitinginde HDP Bayrakları Dalgalandı

5 Mayıs tarihinde Aksaray meydanında Milliyetçilik taslayan ve söylemlerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcı adayı Mansur Yavaş’ın bu konuşmasından 3 gün sonra 8 Mayıs tarihinde Adana mitinginde ise HDP ve TİP’in de aralarında bulunduğu Yeşil Sol Parti ittifakının bayrağının dalgalanması özellikle Aksaray’da büyük tepkilere neden oldu

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gençlerin Tercihi Ramazan Kaşlı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?