Gençlerin Tercihi Ramazan Kaşlı

Haber: Armağan ŞEN

MHP 28. Dönem Aksaray Milletvekili Adayları Ramazan Kaşlı, Mustafa Zavlak, Çiğdem Er ve Fatih Doğan gençlerle buluştu ve soruları cevapladı. Kafeler Caddesi’nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda genç katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi adayları her soruyu tek tek cevapladı. Vatan, millet ve dinin vazgeçilmez bütünlük olduğunu vurgulayan MHP adayları, “Biz Aksaray milliyetçisiyiz. Biz ülkücüyüz. Yanlış yapmamaya gayret gösteririz, alnımız açıktır bizim. Bu işler hesapta değil nasiptedir. Nasibimizde varsa sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Biz şanslı değil, tecrübeliyiz. Milletimiz bunu görüyor ki yine bizi destekliyor” dedi.

 

 ‘Gençler Her Şeyin Farkında’

Gençlerin kendilerini iyi yetişirmiş, vatanına, milletine bağlı memleket sevdası olduklarını söyleyen Ramazan Kaşlı, gençlerin ülke gündemine bu kadar hakim olmalarının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Özellikle oldukça kritik bir seçim sürecinin yaşandığı bu evrede bölücülere, terör odakları ile iş birliği yapanlara karşı duruşlarıyla gençleri taktir ettiğini ifade eden Kaşlı, “Gençlerimiz öyle güzel konulara değiniyor öyle güzel sorular soruyor ki hepsi birbirinden değerli. 4 adayımızla gençler tarafından sevgiyle kucaklandık” dedi.

‘Ülkücü Disiplinlidir, Saygılıdır’

Gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu ve yaptıkları soru cevap etkinliğinde de ne kadar oğru yolda olduklarını gördüğümü belirten Kaşlı, “Biz devletimizin aleyhine tek bir slogan dahi atmadık. Milliyetçi ve ülkesine bağlı olan gençler her daim bizim yanımızdalar. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vizyonunu geliştirmek, devam ettirmek için çalışıyoruz. Fikir birliği, iş birliği ve dil birliğinin sağlanması için her türlü mücadeleyi veriyoruz. Ülkücü disiplini diye bir şey var. 100 bin ülkücü Ankara’da bir araya geldiği zaman tek bir kavga, tek bir kötü söz olmaz. Niye? Çünkü biz gençliğimizi böyle yetiştirdik” diye konuştu.

 

‘Güvenlik Endişemiz Yok’

Türkiye’de güvenlik endişesi olmadığını belirten Kaşlı, “Her şeyin başı sağlık diyoruz ama o kadar insan niye memleketini, evini bırakıp kaçtı? Bugün Türkiye’de can ve mal güvenliği var. Demokrasi var. Biz hür irademizle seçime gidiyoruz. 1 hafta sonra bu özgürlüğü kısıtlamak isteyen, bizi ayırmak isteyen herkese milletimiz cevabını verecektir” sözlerini kullandı. Bazı kesimlerin KAAN ve soğanın karıştırmasını yaptığına dikkat çeken Kaşlı, “Uzun süreli yatırımlarla yerli ve milli atılımlar yaptık. Bazı insanlar soğan diyor. Kaan uçağımız, Atak helikopterimiz, Altay tankımız, Kızılelma muharebe uçağımız, TCG gemimiz gibi milli adımlarımız patates ve soğanla karşılaştırılıyor. Biz ülkücü misyonuyla Türkiye’yi lider ülke yaptık. Yeni vizyonumuzla Türkiye’yi dünyada lider ülke haline getireceğiz. Millet iradesiyle 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı kazanacak. Halkımız doğru kararı verecek. Türkiye nükleer temelleri atıyor. Milli savunma konusunda yerli ve milli adımlar atıyor. Türkiye kendini savunuyor, hakkını yedirmiyor. Bize izin verilmemesine karşı çıkıyoruz. Türkiye kendi ayakları üzerinde duran bir ülke konumundadır. Bunun devam etmesi için 5 yıla daha ihtiyacımız var” dedi.

 

‘Dertlerinizi Biliyoruz Ve Biz Çözeriz’

Ötekileştirme siyasetine uzak olacaklarını aktaran Mustafa Zavlak, “Eskil’den milletvekili adayı dahi çıkmıyordu. Bölgemizde yaşanan tarım ve hayvancılığın tüm sorunlarına hakimim. Ben bu işlerin hepsini biliyorum, Eskil’in dertlerini ben biliyorum, ben çözerim. Dışarıdan gelen bürokratlar bizim bölgemizi ötekileştirdi. Biz bunları aşacağız, bu yüzden Ankara’ya gitmeliyiz” diye konuştu.

‘Gençlerimizle El Ele Vereceğiz’

Gençlerin tüm sorunlarını çözüme kavuşturmanın gayretinde olacaklarını söyleyen Çiğdem Er, “Gençlerimizle el ele vereceğiz ve sorunları ortadan kaldıracağız. Oturup konuşacağız, birbirimizi anlayacağız. Sizin fikirleriniz bizim için çok önemli. Bu yüzden Aksaray milleti, Ankara’ya göndereceği 4 vekilini de Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçmelidir. MHP’den seçilen her vekil sorunu çözmeye bir adım daha yaklaşmak demektir” dedi.

 

‘Aksaray Halkı Bizi Seviyor’

Aksaray halkının kendilerini sevdiğine vurgu yapan Fatih Doğan, “Ben siyasetin her zaman içindeydim. Benim gibi olmayan, siyasetle yakından uzaktan alakası olmayan bazı vatandaşlarımız dahi artık bizi tanıyor. Kendimizi sevdirmiş durumdayız. Sahada da mecliste de var olduk ve var olacağız” dedi.

Çay sohbetlerine devam edeceğinin sözünü veren adaylar, gençlerle fotoğraf çekilerek programı sonlandırdı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çiftçilerimize Sadaka Değil Destek Vereceğiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?