Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’ın Selime Beldesinde AKP’li Belediye Başkanın yakınları tarafından linç girişimine uğrayan Yakup Solak olay anını Aksaray Son Dakika haber merkezine anlattı.

Aksaray Son Dakika Haber merkezimizden Armağan Şen’e olay anını anlatan Yakup Solak; “Selime Belediye Başkanı Levent Çevik, kardeşleri ve yeğenleri ile yakınları tarafından eşimin önünde dakikalarca saldırıya uğradım. Koluma sigara bile bastılar. Eşim ile otomobil ile pikniğe giderken, Aksaray – Kızılkaya köyü yolu Demirci köyü sapağında iki aracın yolda yarış yapması sonucunda araçlardan birisi hafif şekilde çarpmaları sonucu aracım yoldan çıktı. Otomobilime çarpan araçları takip ederek kaza yapmasına sebep olduğunu söyledim. Yarış yapan araç sürücüleri tutanak tutulması için Selime Beldesine gelmemi söylediler. Eşim ile birlikte bulunduğumuz otomobille Selime Beldesine gittik. Bu sırada bizi bekleyen araçlar vardı. Bir anda kavga çıktı, kafama taş ve levyeye vurdular. Arabamızda bulunan suyu içmeye çalışırken, yine vurmaya devam ettiler. Eşimin önünde beni defalarca darp ettiler.

Belediye Başkanı ‘Arabayın A…. Korum. Sabah Yenisini Alırız’ Dedi

Eşimin yanında, Selime Belediyesi Belediye Başkanı Levent Çevik bana bağırarak ‘Arabayın A…. Korum. Sabah yenisini alırız. Kes sesini defol git” diyerek hakaretlerde bulundu. Belediye Başkanı Çevik’te beni darp etti. Başkanın kardeşi Metin Çevik kulaklarımı sıktı. Akrabaları durmadan linç halinde darp ettiler” dedi.

“AKP’lilerin Şımarıklılığı Yapılacak İlk Seçimde Son Bulacak”

Haber merkezimiz tarafından yayınlanmasının ardından olayı öğrenen Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm parti yönetiminde bulunan avukat Oğuzhan Mutlu ile birlikte gece vakti

Linç girişimi sonrasında çeşitli yerlerinden yaralanan Yakup Solak’a Güzelyurt’tan evine kadar eşlik eden Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm ise “Bu yaşanan olay vahim bir olaydır. Bir belediye başkanının sahip çıktığı magandalar Türk’ün töresinde, eşinin yanında haksızda olsa döner gideriz. Bir belediye başkanının arabanın bilmem neyine koyarım, sabah yenisini alırız demesi siyasi magandalıktır. Biz bu siyasi magandalıktan bıktık. Bu devlet, bu millet sizin emir eriniz değildir. Avukatımız Oğuzhan Mutlu hukuki süreci yürütecek ve avukatlık anlamında hizmet olarak Zafer Partisi karşılayacak. Mağdur olan her vatandaşımızın yanındayız” dedi.

Avukat Mutlu; “Avukatsız Alınan İfade Savunmaya Verilen En Büyük Zarardır”

Avukat Oğuzhan Mutlu ise; “Hukuki sürecimiz devam edecektir. Kollukta alınan mağdur ifadesinin mağdura ve bize verilmediği, mağdur ifadesi alınırken avukat talebi olup olmadığı dahi sorulmadan savunmaya verilen en büyük zarardır. İfade alınmanın 5-6 saat sürmesi olgun halinin bölünmesi ve olayın saptırılmasını göstermekte. Burada mağdurun bekletilmesi şüpheli bir durumdur. Mağdurunu iddiasına göre birçok söylediği ifadeye geçilmediği için bu ifade geçersizdir. Süreci takip edeceğiz” ifadesine yer verdi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meclis Üyesi Partisinden İstifa Etti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?