Meclis Üyesi Partisinden İstifa Etti

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Belediyesi Haziran ayında gerçekleşen meclis toplantısında Aksaray’da geçecek olan bir yol için, CHP üyesi AKP’li üyelerle birlikte ‘Evet’ oyunu kullanması, MHP’li üyelerin ‘Hayır’ yönünde karar vermesi ve diğer CHP’li üyenin ise ‘Çekimser’ kaldığı olay sonrasında O CHP’li meclis üyesi partisinden istifa etti.

3 Haziran Cuma Günü gerçekleştirilen Aksaray Belediyesi Meclis toplantısında Aksaray-Nevşehir karayolu üzerinde bulunan otelin karşı tarafında yer alan ‘Ormanlık yolun açılması’ gündeme geldi. Oylamaya sunulan yol için AKP’li üyeler EVET yönünde oy verirken, MHP’li üyeler ise gerekçe göstererek RED oyu verdi. Gözler 2 CHP’li üyeye çevrildi. Aksaray Belediye CHP meclis üyesi Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara bu karara AKP’li üyeler ile birlikte hareket ederek EVET oyunu veriken, CHP’li bir diğer üyesi Bilal Özdemir ise ÇEKİMSER yönünde oy verdi.

Partisi İle Görüş Ayrılığında Olduğu İçin İstifa Etti

Aksaray Son Dakika Haber merkezinden Armağan Şen istifa gerekçesi konusunda Aksaray Belediye meclis üyesi Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara ile yaptığı görüşmede Kara şu bilgileri paylaştı; “Yaşanan oylama sonrasında partim ile ters görüşte bulunduk. Evet ben siyaset yapıyorum. Ama Mühendis olmamın verdiği sorumluluk ile partimin siyasi bakışının bu konuda örtüşmemesi, bu ve benzeri konularda eleştirdiğimiz aynı görüşte olmadığımız siyasi partiler gibi davranmak ve söylemde bulunmak kişisel davranış karakterime uymayacağı, ayrıca bundan sonra da duruşumun değişmeyeceği , bugünden sonra gündeme gelecek  benzeri konularda da aynı duruşumun devam edeceğinin bilinmesini de istediğimi bu durumun partime zarar verememesi adına istifa ettimin bilinmesini isterim.

Mecliste görev aldığım sürece her zaman alınan kararlarda mesleki ilkelerim, Aksaray’ın fayda ve zararı, kamu fayda ve zararı, ikinci bir şahsa fayda ve zararı ile kişisel durumlar olup olmadığını gözeterek karar verdim. O toplantıda da verdiğim kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Partime istifamı sundum. Ama kabul edilmedi. Birçok partili bu kararımın yanlış olduğunu söylese de ilkelerim doğrultusunda E-Devlet üzerinden istifamı 3 hafta önce verdim” dedi.

Belediye Meclisinden İstifa Edecek misiniz?

Aksaray Son Dakika Haber merkezinden Armağan Şen partisinden istifa eden Aksaray Belediye meclis üyesi Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara’ya meclis üyeliğine devam edip etmeyeceği konusunda sorduğu soruda ise Kara; “Partimden istifa etmemin ardından meclis üyeliğinden de istifa etme kararı aldım. Ama arkadaşlarım bu kararımın doğru olmadığını ve meclis üyeliğime bağımsız olarak devam edebileceğimi söylediler. Yapılacak ilk meclis toplantısında da bu kararımın ‘İstifa’ olacağını düşünsem de yinede ortak bir karar ile yapılacak ilk meclis toplantısında nihai kararımı vereceğim” ifadesine yer verdi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Resul Karaüzüm’den Kurban Bayramı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?