Kızılay Başkanı Öztürk Tarafından Darp Edilen Kadın ASD’ye Konuştu

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da skandalların adresi haline gelen Kızılay Şubesinde olaylar durdurak bilmezken, Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk tarafından feci şekilde darp edilen kadın Aksaray Son Dakika (ASD) haber Merkezinden Armağan Şen’e olayı anlattı.

Kızılay Aksaray Şubesinde geçtiğimiz aylarda iki engelli torunu için yardım istemeye giden yaşlı kadın Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk tarafından feci şekilde darp edildiğini ve olayın nasıl geliştiğini saniye saniyesine ifade etti.

Mağdur kadın ve kızı tarafından Kızılay Genel merkezine gelen şikayet ve 15 Temmuz tarihinde Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen tarafından yayınlanan ‘Yazıklar Olsun Senin Gibi Başkana’ başlıklı haber neticesinden Kızılay genel merkezi tarafından Aksaray şubesine müfettiş görevlendirilmişti. Müfettiş tarafından soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

“Akçakentlilerden Bıktım Bizi Uyduracaklar”

Kamu yararına gönüllülük esasında hizmet veren Kızılay’ın Aksaray Şubesinde yaşanan olaylar yüksek sesle halk arasında dillendirilmeye başlanırken, Yusuf Öztürk başkanlığındaki Kızılay Aksaray Şubesinde görünen o ki; sular durulmayacak.

İki engelli torununa yardım için Kızılay’a gelen N.A. isimli yaşlı kadın Kızılay Aksaray Şubesi başkanı Yusuf Öztürk tarafından darp edildiğini şu şekilde anlattı; “Kızılay Şubesine gittim ve başkanın odasına fiderek yardım talep ettim. İçeride 1’si bayan 3 kişi vardı. Kolay gelsin dedikten sonra içeride 2 erkek olduğu için Yusuf başkan kim diye sorduğumda sonradan öğrendiğim kişi ‘Benim, ne var’ dedi. Bende durumumu anlatarak 2 engelli torunum olduğunu ve bunlar nasıl bir yardım yaparsınız diye sormam üzerine Yusuf Öztürk; ‘Sen Kimsin’ demesi üzerine ben bir anneyim, bir vatandaşım dedim. Nereisin diye sordu ben de Akçakentliyim dedim.

Bunun üzerine Yusuf Öztürk; ‘Bıktım Akçakentlilerden. Bizi uyduracaklar’ dedi. Bende bu cümle sonrasında neden bütün Akçakentlileri yargılıyorsun demesi üzerine ‘Kadın Çık şuradan’ demesi üzerine bende neden böyle davranıyorsun dedikten sonra Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk sinirli şekilde üzerime yürümek istediğinde odada bulunan diğer erkek şahıs ‘Başkanım ne yapıyorsunuz, bir kadın karşınızdaki’ dedi. Bende çıkmıyorum burası bir kurum dedim. Bunun üzerine Yusuf Öztürk tekme atarak bacağıma vurdu. Daha sonra kolumdan tutarak koridorda beni savurdu. Bunun üzerine diğer bacağımda masaya değdi. Yaşamış olduğum darp sonrasında her 2 bacığımdaki morlukları 10 günü aşkındır geçmedi.

Çalışan Kız Zeynep Beni Sakinleştirmek İstedi

N.A. isimli yaşlı kadın “Bu olaylar sonrasında ben sinirden titremeye başladım. Orada çalışan Zeynep isimli kız ile orada bulunan erkek ayırt etmek istese de dışarıdan gelen 2 erkek daha bana sözlü bağırdı. Bu durum sonrasında orada çalışan Zeynep isimli kız beni yukarı çıkartarak sakinleştirmek istedi. Orada oturduğumda o çalışan kız Zeynep’te bacağımın halini gördü. Bir süre sonra Zeynep’e gelen telefon sonrasında Zeynep aşağı indi ve geri geldi. ‘abla Başkan senden helallik isteyecek, başkan gelecek’ demesi üzerine ben neden hakkımı helal edeyim, onu Allah’a havale ediyorum dedikten sonra biraz dinlendim ve oradan çıktım” şeklinde konuştu.

“Başkan Kaza Yaptı”

N.A. isimli yaşlı kadın “Birkaç gün sonra Zeynep beni telefon ile arayarak abla Yusuf başkan kaza yaptı. Sana yaptığı haksızlığı Allah çıkardı’ dedi. Ben de Allah’a havale ediyorum dedim. Ben orada hiç kimseye saldırmadım, küfür etmedim. Bana bunları yapmaları için herhangi bir durum gerçekleştirmedim. Devlet yararına olan bir kurumuna yardıma gittim ama bunlar Allah’tan reva mı” dedi.

“Gazeteciyi Mahkemeye Verelim”

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen imzası ile 28 Temmuz tarihinde yayınladığımız “Öztürk Mağdur Yaşlı Kadını Darp Etti mi” başlıklı haberimiz sonrasında yaşanan gelişmeleri anlatan N.A. isimli yaşlı kadın; “haber sonrasında Kızılay’da görevli Zeynep isimli kız beni aradı. Haberi söyledi. Ve bu haber sonucunda Gazeteciden savcılığa giderek ben şikayetçi olacağım abla, sen de ol dedi. Ben de kızım gazeteciden ben neden şikayetçi olayım, gazeteci çocuk doğru yazmış, gerekirse ben o gazetecinin ofisine giderek gerçekleri anlatırım demem üzerine Zeynep telefonu kapattı” ifadesine yer verdi.

 

Okuyucularımıza Bilgilendirme; Hafta Boyunca Kızılay Aksaray Şubesinde Yaşanan tüm olayları KAMUOYU ile paylaşmaya devam edeceğiz… HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAYACAK…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öztürk Mağdur Yaşlı Kadını Darp Etti mi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?