Kazanan Aksaray Olsun

Haber: Armağan ŞEN

Yaklaşık 2 ayı aşkın süredir devam eden Aksaray Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde artık adaylar susacak, üyelerin oyları konuşacak.

Bir tarafta mevcut başkan Cüneyt Göktaş Beyaz Liste’nin başını çekerken, bir başka taraftan Fatih Batı Mavi listenin öncülüğünü yaparken, diğer taraftan bir önceki başkan Ahmet Koçaş Kırmızı Listeyi üstelenirken, bu listelerden bağımsız Turuncu listede aday olarak üyelerin karşısına çıkacak. 19 Kasım 2022 Cumartesi (Yarın) saat 09:00’da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasında sandıkların oy işlemi için görevliler tarafından açılmasının ardından oy işlemleri başlayacak.

Mavi Liste adayı Fatih Batı ile Kırmızı Liste adayı Ahmet Koçaş oylarını aynı oda da bulunan sandıktan oy kullanması beklenirken, Beyaz Liste adayı Cüneyt Göktaş ise yan odada bulunan toplantı salonunda oy kullanacak.

Saatler 17:00 ı gösterdiğinde oy işlemi son bulacak. Yapılacak seçimler sonrasında sonuçlara göre ortaya 2 yol çıkacak;

Birinci izlenecek ve öncelik yol; adaylar Meslek komitelerinden seçilmesinin ardından 1 hafta sonraq gerçekleşecek seçimlere katılma hakkı kazanacak… Bu durumda adaylar komitelerden çıkan ekip adaylarının oy durumuna bakacak. Eğer tek liste açık ara önde çıkarsa o rengin listesinin adayı başkan seçilme olasılığı yüksek. Fakat burada da şu var; komitelerden çıkan her bir meslek komite üyesi olası başkan adaylığını açıklayabilir, ve bu durumda ATSO başkanlık seçiminde 1 haftalık yeni bir heyecan kamuoyunu bekleyebilir.

İkinci izlenecek yol ise; olası adaylardan birisi ya da birileri aday 0ldukları komiteden çıkamaz ise otomatik olarak başkanlık hayali bir başka seçime kalır.

Emniyetten Sıkı Güvenlik Uygulaması

Yaklaşık 2 aydır süren seçimler istenildiği gibi kamu huzuru bozulmadan centilmenlik içerisinde devam ederken, olası bir olumsuz duruma geçiş vermek istemeyen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de ATSO seçimleri öncesi, seçim sırasında ve sonrasında ciddi güvenlik önlemleri aldı.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak her 3 aday öncülüğünde 4 listeye ve tüm komite adaylarına başarılar diler, Kazananın Aksaray olmasını temenni ederiz.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Batı’ya Başarılar Dilediler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?