İYİ Parti’de Koltuk Değişimi mi Olacak

Özel Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs Genel seçimleri öncesinde siyasi kulislerde en çok konuşulan durum İYİ Parti’de koltuk değişimi olacağı yönünde iddialar yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

Turan Yaldır’ın sürpriz şekilde aday adaylığını açıklaması ardından birinci sıra aday olması Aksaray’da siyasi dengeleri tamamen alt üst ederken, siyasi kulislerde ise seçim sonrasında özellikle İYİ Parti’de koltuk değişimi olacağı iddia edildi.

 

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği kulis iddialarına göre İYİ Parti’nin çocuk ruhlu Aksaray İl Başkanı Cumali Asal’ın istifa edeceği seçimlere 3 gün kala yüksek sesle konuşulmaya başlandı. İYİ Parti’nin tüzüğü gereği il başkjanlarını genel başkan dahi görevden alamazken, olası il başkanının istifasının ardından İYİ Parti üyesi olan herkesin aday olabileceği ve 2 yıl sonra gerçekleşecek il kongresine kadar il başkanının o ismin olacağı yer almakta.

 

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal’ın seçimden sonra istifa etmesine kesin gözüyle bakılırken, Asal’ın bu kararı almasında ki büyük pay ise Turan Yaldır’ın vekil seçilmesi olacağı görülmekte. Olası Asal’ın istifasının ardından yeni il başkanı olarak Turan Yaldır’ın yıllardır siyasette birlikte hareket ettiği Sercan Belgemen’i aday göstereceği iddia edilmekte.

 

Öte yandan Turan Yaldır’ın seçim çalışmalarında yönetimden fazla kimseyi yanında istememesi bu duruma ise çocuk ruhlu Cumali Asal’ın sessiz kalması yönetim kurulu üyeleri arasında da çatlak seslere neden olmakta. Turan Yaldır’ın seçim çalışmalarında sürekli aynı isimlerin olması ve çalışmalara katılmasını istemediği İYİ Parti yönetim kurul üyeleri de bu duruma ateş püskürdüğü Aksaray Son Dakika (ASD) Haber merkezine gelen bilgiler arasında.

 

Cumali Asal’ın istifa edeceği iddialarına bir açıklama yapıp yapmayacağı ise şimdiden merak edilen en önemli konu olurken, Asal’ın olası istifasının ardından ise İYİ Parti’nin yeni il başkanının kim olacağı da bir başka merak konusu. Siyasi kulislerde yükselen iddialar sonucunda ise 15 Mayıs sonrası İYİ Parti’de kartların yeniden dağıtılacağı öngörülmekte.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’li Seçmenler İsyan’da Biz Koltuk Değneği Olmayacağız

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?