CHP’li Seçmenler İsyan’da Biz Koltuk Değneği Olmayacağız

Özel Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs Genel seçimlerine sayılı günler kala CHP’li seçmenler kazan kaldırdı, “CHP tarihinde ilk kez logosu olmadan bir başka partinin vagonu olarak seçime giriyor. Bizi bu duruma düşürenler utansın” isyanında bulundular.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Aksaray Mitinginde Turan Yaldır’ın ülkücü işareti ile sahneden mitinge katılanları selamlaması CHP’li seçmeninde sabrını taşırdı. CHP’li bir kısım seçmen bu duruma tepki göstererek şu ifadelere yer verdi; “Madem ki; ülkücülere oy vereceğiz o zaman gider MHP’ye oy veririz. Biz CHP’liyiz, MHP’li değil. Hâlâ ortak listeden aday olan beyefendi bunun farkında değil mi? CHP’li adayımız 2’inci sırada ama bizlere meydanda ülkücü işareti yapan beyefendi birinci sırada. CHP tarihinde ilk defa bir seçimde logosu olmadan seçime gidiyoruz. Biz bunu da Ali Abbas Ertürk için sinemize çektik. Ama artık yeter.

 

Biz CHP’li seçmenler olarak MHP’ye AKP’nin koltuk değneği diye eleştirirken, bugün kockoca çınar olan CHP İYİ Parti’nin koltuk değneği oldu. Bizlerin adayını 2’inci sıraya koyan İYİ Parti’ye vagon olmayacağız. Bizler geçmişi MHP’li olan daha sonra da bizleri selamlamaya çıkarken ülkücü işareti yapan birisinin seçilmesi için oy kullanmayacağız. İYİ Parti’li Ayhan Erel’in söylediği bir söz vardı; ‘Soldan Sağa Oy Giderde, Sağdan Sola Oy Gitmez” diye. Bu sözün doğru olmadığını düşünerek biz CHP’lilerde bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir oy boş pusula diyoruz.

 

Dün MHP’li Ramazan Kaşlı’nın  ‘CHP ile ortak seçime giden ve İYİ Parti logosunda yapılacak olan seçimde İYİ Parti birinci sıra Milletvekili adayı neden Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istemiyor? Konuşmalarında neden ittifaklarının ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsetmiyor? Kılıçdaroğlu’na oy istememesi amaç burada bir milletvekili çıkarmak mı?’ açıklamasına cevap veremeyen Turan Yaldır’a oy yok” dediler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATSO İYİ Parti’nin Arka Bahçesi mi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?