ATSO İYİ Parti’nin Arka Bahçesi mi

Özel Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs Genel Seçimleri öncesinde siyasi partiler tarafından açıklanan kesin aday listelerinin ardından adaylar tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çalışmalarını başlattılar. Yoğun ve yorgun geçen süre zarfında artık son gün Pazar günü halkın kararı sandıklara yansıyacak.

 

Seçim çalışmaları süresince renkli görüntüler ortaya çıktı. Özellikle Cumhurbaşkan adayı Muharrem İnce’nin son 3 gün kala seçimden çekildiğini açıklaması ülke genelinde geniş yankı buldu. İnce’nin adaylıktan çekilmesi 9’uncu Cumhurbaşkanı rahmetli Süleyman Demirel’in söylediği “Siyasette 24 saat uzun süre sözü” bir kez daha şekil aldı.

 

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak 6 Aralık tarihinde Armağan Şen’in kaleme aldığı “İddialar Doğru mu?” başlıklı özel haberinde Turan Yaldır’ın (O Dönem MHP Aksaray Üyesi olmasına rağmen) İYİ Parti’den aday olacağını yayınladığımız haber hafızalardaki yerini hâlâ koruyor.

İYİ Parti Aksaray Milletvekili adaylıkta birinci sıradan aday olan Turan Yaldır’ın seçim çalışmalarında ATSO Meclis başkanı Fatih Tekin olmak üzere özellikle ATSO seçimlerinde Kırmızı listeden seçilen birçok ismin İYİ Parti’li Turan Yaldır’ın seçim çalışmalarını aksatmadan katılması iş dünyasını da ikiye böldü. Turan Yaldır’ın da İYİ Parti Aksaray Milletvekili adayı olarak açıklanmasının ardından ilk ziyaret ettiği kurumlardan ilk sırada ATSO ile Aksaray Baro’su oldu. Aksaray Baro Başkanı Ferit Köse ile yakın arkadaşlığı bilinen Turan Yaldır’ın aynı zaman da ATSO başkanı Koçaş ile de yakın arkadaşları arasında yer almakta.

Bazı işadamları ATSO’nun İYİ Parti’nin arka bahçesi olarak kullanılması rahatsızlıklarını yüksek sesle dile getirirken, özellikle kırmızı liste tarafından seçilen ve ATSO Meclis başkanlığında bulunan Fatih Tekin’i İYİ Parti’li Turan Yaldır’a açık destek vermesi kabul edilir değil. ATSO kurumsal kimliği siyasetten üstün olmalı diyen ATSO üyeleri; “ATSO Siyasi emeller üzerine kurulan bir yapı değildir. Özellikle siyasi seçimlerde taraf belirlenmesi ATSO’nun kurumsal yapısına dahil değildir. Bizler ATSO üyeleri olarak hepimiz aynı siyasi görüşe sahip değiliz. Özellikle Kırmızı Listeden seçilen arkadaşların bu şekilde alenen sçeim çalışmalarında yer alması ATSO kurumsal kimliğine zarar vermektedir. İçimizde MHP’li de var, AK Partili de var” dediler.

ATSO Meclis Başkanı Tekin’in buı siyasi çalışmalarda yer alması Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak 6 Aralık tarihinde Armağan Şen’in kaleme aldığı “İddialar Doğru mu?” başlıklı özel haberinde yer alan iddiaları da doğru olduğunun işaretini vermekte.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İmamoğlu ve Akşener Mitingleri Neden İptal Edildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?