İYİ Parti’de Belgemen Dönemi Resmen Başladı

İYİ Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından İYİ Parti İl Başkanlığı’na gönderilen resmî yazıda Aksaray İl Başkanlığına Sercan Belgemen’in atandığı bildirildi.

 

Bir süre önce sağlık sorunları sebebiyle görevinden ayrılan Cumali Asal’dan boşalan koltuğa Sercan Belgemen atandı. Lise çağlarından beri siyasetin içinde olan Belgemen, Aksaray Ülkü Ocakları Başkanlığı gibi bir görevi başarıyla yerine getirmiş, sanayide çıraklıktan başladığı iş hayatına Aksaray Yeni Sanayi ve Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımları ile bir çok insana iş imkanı sağlayan iş insanı durumuna geldi. Belgemen’in bu başarılı siyasi ve ticari geçmişi, İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığı görevinde de başarılı olacağını göstermektedir. İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığına atanan Sercan Belgemen, “Partimizi Aksaray’daki başarısını daha da ileriye taşımak için kurulduğu günden bu güne partimize emek vermiş, gönül vermiş kim varsa, tüm teşkilatlarımız ile uyum içerisinde hep birlikte el ele verip yorulmadan çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

 

Belgemen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Aksener’e, Teşkilat Başkanı Satuk Buğra Kavuncu’ya İl Başkanı atanmasından dolayı teşekkür etti. Ayrıca sağlık sorunları sebebi ile görevinden ayrılan kendinden önceki İl Başkanı Cumali Asal’a geçmiş olsun dilekleri ile birlikte emeklerinden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

 

Sercan Belgemen yaptığı açıklamada; “Genel Başkanım Meral Akşener ve Teşkilat Başkanımız Satuk Buğra Kavuncu’ya beni bu kutsal göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Cumali Başkanıma geçmiş olsun diyor ve partimiz için yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır,Cumali Başkan bu bayrağı çok iyi bir noktada bizlere teslim etti, bizler de bu bayrağı daha ileriye taşımakta kararlıyız. Son seçimlerde Aksaray’da İYİ Parti 2. parti olmuş, Turan Yaldır Vekilimizi TBMM’ye göndermiştik, inşalllah önümüzdeki yerel seçimlerle Aksaray’da 1. Parti olup belediyeler ile bu başarıyı taçlandıracağız. Bu çok zor değil, imkansız hiç değil. Yeter ki isteyelim, inanalım ve çalışalım. Aksaraylı hemşehrimiz İYİ Parti’mize çok uzak değil, konuşup, kendimizi ve projelerimizi anlatıp ikna edemeyeceğimiz seçmen yok denecek kadar az. Buradan Genel Başkanımız Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta Kocatepe’deki tarihi konuşmasında Türk Milleti’ne seslendiği gibi ben de Aksaraylı Hemşehrilerimize seslenmek istiyorum:

 

Hiçbir makam ve mevkiye, zihnini ipotek etmeyenleri, Hür ve millî siyaset anlayışıyla, beraber hareket etmeye davet ediyorum! Bu vatana kalbini veren, her anlayıştan Türkiye ve Aksaray sevdalılarını, liyakatli ve basiretli insanlarımızı, mücadelemize davet ediyorum! Tarihimizin, defalarca kez şahitlik ettiği; “Milletiyle beraber, ilelebet muzaffer” düsturunu, Bugün, Cumhuriyetimizin, 100’üncü yılında, yeniden canlandırmaya davet ediyorum! Millî siyasetin, iradenin ve kadroların, Türkiye’yi yönetmesi için, taşın altına, sadece ellerimizi değil, gövdemizi de koymaya davet ediyorum! Sultan Alparslan’ın yüreğindeki cesaretle, Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonundaki cesametle, Türkiye’nin, millî yükselişini, hep beraber, gerçekleştirmeye davet ediyorum!

 

 Sözlerime bir dörtlük ile son vermek istiyorum; Unvanımız kanımızdır. Sermayemiz canımızdır. Yükümüz imanımızdır. Vatan emrederse duramayız, cenk ederiz. Şöhret, ad, şan, bize yasak. Biz, yüzü bağlı gidenleriz. Yüce Allah, bizi bu kutlu yolda utandırmasın. Allah bize yar olsun, milletimiz var olsun. Vatanımız ebed müddet olsun.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP’li Başkandan Türbeye Saygısızlık Pozu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?