Hoş geldin Türkmen Beyi

Bugün; MHP Lideri Devlet Bahçeli Aksaray’a misafir olacak ve seçmenlere seslenecek. Bugünkü yazımda MHP Lideri Bahçeli için 1 yıl önce yazdığımı bir yazıyı sizinle paylaşmak istedim.
10 Ocak 2018 tarihinde yazdığım işte o köşe yazısı. 
O dönem de MHP Lideri Devlet Bahçeli 2019 seçimlerinde (ERKEN SEÇİM OLMAZ İSE) Cumhurbaşkanlığı konusunda açıklamada bulunmuştu. 
MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye muhalefet tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Patron Çıldırdı” benzetmesi yaptı. CHP’liler, Bahçeli’yi son zamanlarda hep “Muhalefete Muhalefet Yapan Kişi” olarak tanımlardı. MHP Liderinin yapmış olduğu açıklamaya saygı duyması gereken CHP, “Patron Çıldırdı” benzetmesi yapması bana göre anlamsız ve manasızdı.
Tabi ki; Devlet Bahçeli’nin de, “AK Parti-MHP ittifak yaparsa, CHP-HDP-İYİ Parti’de yapar mı?” sorusuna “Zaten beraberler bir ittifak yapsınlar. CHP, İP, HDP onlarla yapsın” açıklaması da en az CHP’li Özel’in açıklaması kadar anlamsız ve manasızdı.
MHP Lideri Devlet Bahçeli yapmış olduğu açıklama sonrasında MHP’li birkaç büyüğümle sohbet ettim. “Sn. Bahçeli neden böyle bir açıklama gereği duydu?” diye. O büyüklerimin de görüşünü dinledikten sonra düşündüm ki; Devlet BAHÇELİ “KURNAZ VE AKILLI SİYASETÇİ” dedim kendime.
Aksaray’ı veri olarak ele alalım; CHP-MHP oylarını toplayalım AKP’nin oyu kadar etmiyor. Bazı iller haricinde CHP+MHP oyları dersek yine EŞİT OLMUYOR AKP oyları ile. MHP Lideri Bahçeli’nin yapmış olduğu bu açıklama sonrasında Bahçeli’nin haklı bir karar verdiğini düşündüm…
Bahçeli’nin açıklamasının  ardından 24 saat sonra Bahçeli’yi anladım. 
Baykal’ı 12 Saatte Anlarız
Şuan tedavisi süren örnek aldığım siyaset adamlarından birisi olan DENİZ BAYKAL’ın kısa sürede sağlığına kavuşmasını bekliyorum.
Deniz Baykal, 2017 yılı ortalarında bir açıklama yaparak; “Çatı Adayı Abdullah Gül olabilir” demesinin ardından CHP’de çatlak sesler yükselmeye başlamıştı. 
Deniz Baykal’ın bu açıklamasının ardından gündem bir anda “Abdullah Gül çatı adaylığı” olmuştu.AKP içerisinde de çatlak sesler gün yüzüne çıktı. Ve yine son günlerde Abdullah Gül’ün AKP içerisinde çıkış sözleri yine gündemdeki yerini koruyor.
Şimdi 2 Lideri şöyle bir kısaca düşünelim… 
Devlet Bahçeli ve Deniz Baykal….
Deniz Baykal’ın “Çatı Aday” açıklaması 5 gün konuşuldu ve uzun sürede konuşulmaya devam da etti….
Devlet Bahçeli; “2019 Cumhurbaşkanlığı adaylığında Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleyeceğiz” açıklaması Gündemdeki sıcaklığını korumuştu. Ve hâlâ da ittifakları devam ediyor.
Olası erken genel seçimleri olmaması halinde 2023’te seçim olacak ki; üstüne basa basa tekrar ediyorum tabiki erken seçim olmaz ise. 
Bugünün de tarihini bir yere not alın ve benim düşüncem 2023 seçiminde CHP-MHP koalisyonu olacak.
Gündemi belirleyen 2 AKILLI VE KURNAZ SİYASETÇİLERE Saygılar…
Bahçeli ve Baykal’ı anlamayan seçmenler ve siyasilerde 24 saat düşünsün…
12 saat içinde Baykal’ın söylemek istediğini, 24 saat içinde ise Bahçeli’nin mesajını anlarsınız…

2019-03-14 11:29:13

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hangimiz Yalancıyız? Biz mi? Siz mi?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?