Her Olayında Başında ki O İsmi Kim Koruyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2019 yılında meydana gelen büyük hırsızlık olayının daha adli soruşturması devam ederken, geçtiğimiz ayda yine ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir vurgun daha ortaya çıktı.

Her iki olayda da dikkat çeken bir isim var ki; kimse o isme dokunamıyor. İşte o kilit isim hakkında Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in yaptığı araştırmalar sonucunda ilginç detaylara ulaşılırken, Aksaray Kamuoyunu aydınlatma adına yetkililere soruyoruz… Her Olayında Başında ki O İsmi Kim Koruyor?

2019 yılında Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünün KOM ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan başarılı operasyon sonucunda o dönem tutuklu yargılanan herkes görevine dönerken, olan 2 güvenlik görevlisine oldu ve görevlerinden men edildi.

Yine Şubat ayında yapılan soruşturma kapsamında kimi rakamlara göre 10 Milyon kimi rakamlara göre 20 Milyon Lira vurgun olduğu konuşulurken, 3 kişi 30 günlüğüne görev yerinden uzaklaştırılarak Aksaray İl Sağlık Müdürlüğünde görevlendirildi.

İşte Her İki Olayda Dikkat Çeken O İsim !!!

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2019 yılında meydana gelen büyük vurgun sonrasında konuyla ilgili olarak o dönem 5 kişi tutuklanmış daha sonra ise serbest kalmıştı. Serbest kalan şahıslardan 1 güvenlik görevlisi ile 1 güvenlik şefi görevlerinden men edilirken, diğerleri ise görevine döndü.

Adli soruşturmanın yanı sıra kurum içi kaybolan malzemeler hakkında yürütülen yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi müfettişe ifade verdi. İfade veren 12 kişiden adli soruşturmada da tutuklu yargılanan ve daha sonra tahliye edilen 2 güvenlik görevlisi meslekten ihraç, 1’i emekli memur ve 4 memur olanlar görevine devam ederken sözleşmeli yönetici olarak çalışan 5 kişiden 4 ünün sözleşmesi fesh edilerek normal görevlerine devam ederken B. G. İsimli müdür yardımcısının ise sözleşmesinin iptal edilmediği öğrenildi.

B.G.’nin Müfettişe Verdiği İfade…

2019 yılında gerçekleşen ve 20 Milyon Liralık Vurgun olayı sonrasında destek hizmetleri müdür yardımcısı B.G.’nin bazı kaybolan mallardan da sorumlu olduğu müfettiş kayıtlarında yer alırken, B.G. Müfettişe verdiği ifade de; kaynına ait forklift firması olduğundan taşınma esnasında ağır olan malzemeleri ücretsiz olarak taşıdıkları müfettiş tutanaklarında kendi beyanı olarak geçmekte.

İşin en ilginç detayı ise; Hastanede çalınan birçok ağır malzemelerin forklift ile götürülmesi mümkün olan malzemeler olduğu göze çarpan ilk detay olurken, akıllarda ilk soru işareti yanıyor.

Hastanede yaşanan hırsızlık operasyonunda oksijen borularının, bakır kablolarında kurşun kaplamalarında, akülerin çalınması ile Müfettiş raporlarına davlumbazların çalınmasında bizzat kusurlu bulunduğu ve en son hastanenin ihalesiz mal alımında yürütülen soruşturmada 30 günlüğüne İl Sağlık Müdürlüğü’ne görevlendirilen B.G. ismi yine dikkat çekiyor.

En Son Vurgunda da B.G. İsmi Dikkat Çekiyor

Şubat ayında ihalesiz olarak mal aldıkları gerekçesiyle o dönemde yaşanan soruşturma sonucunda B.G. yine yürütülen soruşturmada dikkat çeken isim olarak yer alıyor. B.G. ile birlikte görevlerinden el çektirilerek 30 günlüğüne başka göreve gönderilen 3 kişi sağlık Müdürlüğü’ne gönderildi. Yapılan alımlarda imza yetkili yönetici olarak B.G. Olduğu öğrenildi.

B.G. AKP İl Başkanı İle Yakınılığı Dikkat Çekiyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2019 yılında ve 2022 yılında yaşanan milyon liralık vurgunda ismi yer alan B.G.’nin AKP Eski İl başkanı Ş.B. ile akraba olduğu dikkat çeken bir başka konu oluyor. Sürekli büyük vurgunlarda ismi yer alan B.G.’nin ise AKP Eski İl başkanı Ş.B. eniştesi olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Konya Yolu Ulaşıma Kapandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 2

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?