Hastanede Bankamatik Memuru Soruşturması

Özel Haber: Armağan ŞEN

Skandalların ve yolsuzlukların adresi haline gelen Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir skandal daha ortaya çıktı.

ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde yaşanan 4-5 Milyon liralık soruşturma devam ederken, yenşi bir skandala daha imza atıldı. Hastanede görevli bir memurun işe gelmediği halde yıllardır maaş aldığı olayı bir hemşirenin dikkati sonucunda ortaya çıktı.

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde memur olarak görev yapan Süleyman Altan isimli şahsın Eskil ilçesinde kafe açması sonucunda ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesindeki memuriyet görevinden istifa etmiş ancak bu istifasını daha sonra geri çektiği öğrenildi. İstifasını geri çeken Süleyman Altan Eskil ilçesindeki kafeyi bazı sebeplerden kapatırken, Aksaray merkezde bulunan gözleme salonuna devam etti. Süleyman Altan’ın istifasını çekmesinin ardından hastanedeki görevine devam etmesine rağmen Süleyman Altan görevine gitmemesine rağmen her ay maaş ve görev parası almaya devam etti.

Hemşirenin Dikkati Olayı Ortaya Çıkardı

Görev parasının yatırıldığı geçtiğimiz ayda hastanede personel sorumlusu Asım Çelik’in görevli bir hemşireyi arayarak görev parasının yanlışlıkla 300 lira fazla yattığını iddia ederek, hemşireden 300 lirayı istedi. Hemşire ise yanlışlık olduğunu düşünerek parayı Asım Çelik’e gönderdi. Bu olaydan yaklaşık 1 hafta sonra hemşire olayı muhasebe bölümüne bildirerek nasıl bir yanlışlık olduğunu sorunca gerçek ortaya çıktı.

Olay detaylı şekilde araştırıldığında görev listelerinde mutebetliğe giden listede Süleyman Altan’ın ismi yer alırken, personel sorumlusu Asım Çelik’ten kalan listede ise Süleyman Altan’ın isminin yer almadığı zaten bu listenin de bir öneminin olmadığı öğrenildi.

Hastane yönetimi tarafından yapılan soruşturmada Süleyman Altan’ın yaklaşık 1,5 yıldır göreve gitmeden maaş  ve nöbet parası aldığı iddia edilirken, gerçekler ise yapılan soruşturma sonucunda ortay çıkması bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

O Kovaları Münasip Bir Yerinize Koyun

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?