a

Güle Güle Albay Bilgiç

Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA 

Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 27 Temmuz 2020 yılında İçişleri Bakanlığı genelgesi sonucunda Aksaray İl Jandarma Komutanı olarak atanan Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç (48) dün gece hastanede hayatını kaybetti.

Mart ayında rahatsızlığı nedeniyle gittiği hastanede kanser teşhisi konulan Albay Bilgiç hastalığa 9 ay direndi. Ankara Şehir Hastanesinde tedavi gören Albay Bilgiç tedavi sürecinde kemoterapi de aldı. 1 kız çocuğu babası Albay Bilgiç için Aksaray İl Jandarma Komutanlığında resmi tören düzenlendi.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen cenaze törende özgeçmişin okunmasının ardından Albay Bilgiç’in cenazesi defnedilmek üzere Bursa’ya gönderildi.
Törende bir konuşma yapan Vali Aydoğdu, “Albay Halil Murat Bilgiç insanlık haliyle hepimize örnek olan, vatanına milletine bağlı bir insandı. Albay Murat Bilgiç Aksaray halkı tarafından, mesai arkadaşları tarafından, görev yaptığı her yerde sevilen, sayılan, vatanına, bayrağına bağlı bir insandı. Bugün aramızdan ayrılıyor. Onu ebedi yolculuğuna gönderiyoruz. Ailesi ailemizdir, evladı evladımızdır” dedi.

2021-12-07 16:17:56

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sağlıkçılar 1 Gün İ;ş Bıraktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi