Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA
Türk Sağlık-Sen Aksaray Şubesi üyeleri, iş bırakarak, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem yaptı. Sendika Şube Başkanı Tamer Kara; “Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi; sürdürülebilir ve kalıcı ücret politikasının benimsenmesidir” dedi.
ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimlik binası önünde bir araya gelerek, pankart açan sağlık çalışanları, ücretleri için düzenleme istedi. Türk Sağlık-Sen Aksaray Şube Başkanı Tamer Kara, “Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın, itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiz, tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin artırılmasıdır çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı, ekonomik sıkıntı yaşamaktadır.
1 günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemi döneminde tüm sağlık çalışanları omuz omuza mücadele vermiştir. Bu nedenle sağlık çalışanları için ayrı gayrı olmaz. Ne ayrımcılığı kabul ederiz ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var. Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de sağlık çalışanlarımız fırsat vermez” diye konuştu.

2021-12-06 17:03:59

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kayıp Doktor Arabası İle Bulundu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?