Gözler İl Seçim Kuruluna Çevrildi

Haber: Armağan ŞEN

Merkez İlçe Seçim Kurulu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinin sonuçlarına ilişkin son kararını vererek topu İl Seçi kuruluna atmıştı. İl Seçim Kurulu kararını bugün 17:00’a kadar açıklaması beklenirken, kurul, iki önemli karar verecek.

19 Kasım 2022 Cumartesi günü yapılan ATSO Meslek Komitesi Seçimlerinin yankıları sürüyor. Seçimin tamamlanmasının hemen ardından ve takip eden süreç içerisinde yapılan itirazlar nedeniyle sonuçlar henüz netleşmedi. İl Seçim Kurulu 1’inci Meslek Grubunda oy sayıları eşit çıkan üç kişi arasında kura çekimi yapılarak 1’inci Komitenin kazanan 3’üncü ismini belirleyecek. Bir diğer karar ise 4’üncü Komitede usulsüz oy kullanma iddialarının açıklığa kavuşturulması bekleniyor.

Oy sayma işlemlerinin hemen ardından mavi listenin başkan adayı Fatih Batı, 1’inci Komite seçim sonuçlarına itiraz etmişti. Daha sonra ise 4’üncü Meslek Grubunun seçimlerine, iki farklı kırmızı tonda pusula basılması, mavi pusulada olması gereken ismin kırmızı pusulada yer alması, isim çizilmesi, açıktan oy kullanılması ve oy verme işleminin videoya kaydedilmesi gerekçeleri ile itiraz edildi ve suç duyurusunda bulunuldu.

Merkez İlçe Seçim Kurulunun tüm iddiaları değerlendirdiği sonrasında 4’üncü Komiteye yapılan itirazı red etmişti. Bariz açık delil ve belgeler ile yapılan itirazın İlçe seçim kurulunca Red edilmesinin ardından itirazlar İl seçim kuruluna bildirilmişti.

1’inci Komiteden kazanan 3’üncü ve son ismin kim olacağı ve 4’üncü Meslek Grubundaki usulsüzlük iddiaları hakkında ne karar verileceği bugün belli olacak. Gözler, İl Seçim Kurulunun yapacağı açıklamaya çevrildi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pazarlıklar Başladı Haber Servisimize İlginç İddialar Geliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?