Pazarlıklar Başladı Haber Servisimize İlginç İddialar Geliyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonrasında 1’inci Komite sandığına Mavi Liste tarafından yapılan itiraz sonucunda YSK Hakimi kararını bugün açıklayacaktı.

Yandaş Basın Resmi Olmayan sonuçlarla Algı Operasyonu yaparak yalan yanlış bilgiler ile haber yaparak Kırmızı Listenin kazandığı iddiasında  bulunmuştu. Mavi Liste tarafından yapılan itiraz sonucunda ATSO tüzüğünün 20’inci Maddesinde yer alan fırkalara göre 2 oy iptal edildi.

Yine aynı seçimde 4’üncü ve 8’inci Komitelere de itiraz edilmesi nedeniyle sonuç olarak 1’inci, 4’üncü ve 8’inci Komite sandıkları 13:30’da yeniden sayılarak yapılan sayım sonrasında Resmi sonuçların açıklanması bekleniyordu.

1.Komitede Renkler Değişti…

Mavi Liste lideri Fatih ;Batı’nın itirazı sonrasında YSK Hakimi tarafından yeniden sayılan 1. Komite sandığında sonuçlar Fatih Batı ve Murat Eskil Mavi Listeden, Ahmet Koçaş ise Kırmızı listeden (Resmi Olmayan Sonuçlara Göre) seçimi kazandı. Bu sonuca Kırmızı Liste den Ahmet Koçaş itiraz etti.

Yüksek Seçim Kurulu Hakimi itirazlar değerlendirmek ve kesin sonucu açıklamak için 22.11.2022 Salı günü 09:00 da açıklayacağını duyurdu.

Kirli Pazarlıklar mı Söz Konusu

ATSO seçimlerinin yankısı devam ederken, 1’inci Komite sonucu açıklanmadığı için 1’inci komite hariç 9 Komite sonucunda 12 Kırmız Liste üyesi, 3 Turuncu Liste üyesi ile 12 Mavi Liste üyesi kamitelerden çıkarak ATSO Başkanlık seçimi için oy kullanmaya hak kazandı.

ATSO Başkanlık seçimi Turuncu Listenin elinden geçmekte. 3 üye çıkaran ve seçimlerde en az üye çıkaran Turuncu Liste ATSO Başkanlık seçimini belirleyecek rolü üstlendi.

Aksaray Son Dakika ASD Haber merkezimize gelen iddialar ise yenilir yutulur değil. ATSO Başkanlık seçimi için Kırmızı Liste ile Turuncu Liste arasında ikna toplantılarının yapıldığı ve an itibariyle pazarlıkların boyutunun ise farklı yönlere doğru geçtiği iddia edildi. Bu ikna toplantılarında neler konuşulduğu kamuoyu tarafından merak edilirken, bu iddialara ise Kırmızı Liste ve Turuncu Liste liderleri cevap verecek.

Kırmızı ve Turuncu Liste Liderlerine Aksaray Son Dakika ASD Haber merkezi olarak Kamuoyunu aydınlatma adına soruyoruz;

1- Haber merkezimize gelen ihbar İddialarına göre bir ikna toplantısı gerçekleşti mi? Yada şuan gerçekleşiyor mu?

2- Bu ikna toplantısı gerçekleşti ise ne tür bir pazarlık konuşuldu ya da konuşuluyor?

3- Bu pazarlıklarda hangi yöntemler konuşuldu ya da konuşuluyor?

 

Aksaray Son Dakika ASD Haber merkezi olarak İddialara cevap verecek olan Kırmızı Liste ya da Turuncu Liste adına yapılacak her açıklamayı Kamuoyunu aydınlatma adına yayınlayacağız.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Atso Seçimlerinde Son Dakika Gelişmesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?