First Ladylerin Koltuk Kavgası

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray İl Sağlık müdürlüğünde yaşanan olaylar herkesi şaşırtırken, First Ladylerin kavgası dilden dile dolaşıyor. Üzerinden 20 gün geçmesine rağmen sağlık çalışanları kadın doktorların kavgasını konuşuyor.

Aksaray İl Sağlık müdürlüğüne atanan Kerim Yeşildağ’ın kız kardeşini işe aldırdığı iddia edilen dönemin AKP Aksaray İl Başkanı Abdülkadir Karatay’a diyet borcunu ödediğini daha önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü görevine geldikten sonra dönemin AKP Aksaray İl Başkanı Abdülkadir Karatay’ın hemşire eşi hastanedeki görevinden istifa etmesinin ardından Aksaray Belediyesi tarafından açılan kadro ile yeniden hemşirelik görevine başlamış ve iddialara göre dönemin Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ile tartışmasının ardından hemşire Yasemin Karatay görevinden ayrılmasının ardından tekrar görevine başlamıştı.

Yeşildağ AKP’li Karatay’a Diyet Borcunu Ödemişti

Aksaray İl Sağlık müdürlüğüne atanan Kerim Yeşildağ tarafından Gülağaç İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hemşirelik görevinde bulunan AKP’li Karatay’ın hemşire eşi Yasemin Karatay Aksaray İl Sağlık Müdürlüğüne ballı atama ile İdari ve Mali İşler Başkan yardımcılık görevine getirildi. İl Sağlık Müdürü Yeşildağ’da böylelikle zamanında kız kardeşini işe aldıran AKP İl Başkanı Abdülkadir Karatay’ın eşine ballı atama yaparak diyet borcunu ödemiş oldu.

Başhekimin Eşi’de İl Sağlık Müdürlüğüne Alındı

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doçent Ahmet Yardım’ın diş doktoru eşi Güneş Yardım ise bir başka ilde görev yaparken ‘Eş Tayini’ üzerine Aksaray’a geldi. Diş Doktoru olan Güneş Yardım Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk Şubesinde görevlendirildi.

 “Seninkiyle Benimki Bir Atışsın İstersen!!!”

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in aldığı bilgilere göre 10 Mayıs tarihinde Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Başkan yardımcılık görevine getirilen AKP’li Karatay’ın eşi hemşire Yasemin Karatay ile Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk İşlerine getirilen ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yardım’ın eşi Diş Doktoru Güneş Yardım arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı.

Çıkan tartışmada ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ahmet Yardım’ın eşi Diş Doktoru Güneş Yardım, AKP Eski İl Başkanı Abdülkadir Karatay’ın eşi hemşire Yasemin Karatay’a “Seninkiyle Benimki Bir Atışsın İstersen” diyerek rest çekti. Diş Doktoru Güneş Yardım’ın restine karşı hemşire Karatay İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’dan görevleri arasında olan Hukuk işlerinden kendisinden alınmasını istese de bu talebi sonuçsuz kaldı.

1 0 0 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanlığı Kuruldu

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?