Evren Dinçer Tiyatroculara Borç Taktı, Mahkeme Dur Dedi

ÖZEL HABER: Armağan ŞEN

Mart seçimlerinin ardından MHP’nin önünde seçimi tamamlayan AKP’li Evren Dinçer Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana yandaş medyanın pohpohlama haberleri dışında bir icraatı beceremezken Aksaray’ı Rezil Ettiler.

 

Yüzbinlerce kişinin yaşadığı Aksaray’ın rezil olmasında emeği olan başta Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve İstanbul Ümraniye Belediyesi’nden ithal olarak getirilen dönemin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakkı Ener Elçi tarihlerde adını alacak.

Aksaray Belediyesi 2021 ve 2022 yıllarında İstanbul’dan konuk ettiği profesyonel tiyatro ekibinin parasını ödemedi.  Çocuk ve yetişkin oyunlarının atın alınıp festival düzenlendi etkinlikte Mavi Kumpanya ekibi, kendini belediye başkan danışmanı olarak tanıtan Hakkı Ener Elçi aracılığı ile Aksaray Belediyesi’nin isteği üzerine tiyatro oyunlarını belediyeye yönlendirdi. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer sanatçıları sahnede plaketle karşılayarak beğenilerini sundu.

 

Ekipleri İstanbul’a döndükten sonra pazartesi günü fatura kesilip ödeme yapılacağı belirtildi. Ancak pazartesi günü belediye başkanı ve kendini başkan danışmanı olarak tanıtan Hakkı Ener Elçi, ekibin telefonlarına çıkmadığı gibi belediye başkanı da adeta ekiple alay ederek etkinliklerin hediye olduğunu zannettiklerini belirtti. İncele 2000 yönetim kurulu başkanının belediye başkanına ücret konusundaki yazışmaları göstermesi üzerine ise Belediye Başkanı Evren Dinçer sosyal medya hesaplarından İstanbul’da bulunan bütün tiyatroları inceledi.

 

Üst Mahkeme Kararı Bozdu

Konuyu mahkemeye taşıyan tiyatro ekibi yerel mahkeme tarafından arada yazılı bir sözleşme olmadığı gerekçesiyle haksız bulunduğu ancak üst mahkeme kararı bozdu. Belediyenin yapmış olduklarının yanlış olduğunu belirterek, Ocak ayına yeniden duruşma tarihi verildi.  Söz konusu tiyatro ekibi, belediye başkanı ve daha önce belediyede çalışan Hakkı Ener Elçi hakkında görevi kötüye kullanma davası açmaya hazırlanıyor.  Tiyatro ekibi özellikle memurların telefonda kayıtlı veya kayıtsız para işleri konuşulmayacağına dair kanuna muhalefet eden Elçi ve Belediye Başkanı Evren Dinçer hakkında yargılama sürecini de paylaşacaklarını ifade ettiler.

Geçmiş dönemde Mavi Kumpanya Tiyatro Ekibinin Resmi İnstagram sayfasının hikaye bölümünde yer alan İhtarname birçok tiyatro severi üzdü.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İşte AKP’nin Gittigidiyor Listesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?