a

Dünyanın Devrimcisini Türkiye’nin Babasını Özledik

Haber – Foto : Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA


HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZDA YAYINDA….
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…
Dünya Lideri, Başkomutan, Başöğretmen, Dünyanın tek Devrimcisi, Türkiye’nin babası Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıldönümünde özlem, minnet ve saygı ile uğurladık. 
Türkiye’nin Cumhuriyeti’nin kurucu lideri dünyanın eşsiz bilge adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıldönümünde tüm dünyada olduğu gibi Aksaray’da da 2 dakika hayat durdu. Aksaray meydanında 08:50’de başlayan program 09:07’de son buldu.
Aksaray Valiliği ile Aksaray Belediyesi çelenk sunumunun ardından Türkiye’nin kurucusu dünyanın örnek aldığı lider Atatürk için sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Saatler 09:05’i gösterdiğinde herkes ayağa kalkarak Atatürk’e olan özlem ve minnetle saygı duruşunda bulundular. İstiklal Marşında göğe yükselen bayraklar yarıya indirildi. 
Meydanda gerçekleşen programa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, askeri ve polis erkanı, kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
CHP’den Alternatif 10 Kasım Töreni
09:07’de Aksaray Valiliği tarafından düzenlenen programın ardından CHP Aksaray teşkilatı da 09:30’da Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk için anma programı düzenledi. Programa CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cansu Bülbül, Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker ve partililer katıldı. Atatürk anıtına Çelenk sunumunun ardından CHP İl Başkanı kısa bir konuşma yaptı. 

2021-11-10 10:39:03

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Belediye Kaçak ve Projeye Aykırı Yerlere Göz mü Yumuyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi