Belediye Kaçak ve Projeye Aykırı Yerlere Göz mü Yumuyor

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Aksaray Merkezde bulunan bir alışveriş merkezi içerisindebulunan birçok iş yerlerinin ruhsatsız ve projeye uygunsuz olmasına AksarayBelediyesinin ses çıkarmaması akıllarda birçok soru işaretini de birliktegetiriyor.

""

Birçok defa yönetimi değişen sadece yönetimle kalmayıpgeçtiğimiz aylarda ismi de değişen Nora Alış Veriş merkezi yönetimi tarafından devleteait birçok yerin kullanılarak yönetim tarafından haksız kazanç sağlandığınıdaha önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Yaptığımız haberler sonrasındabaşta TMO ve İşkur olmak üzere birçok devlet kurumu harekete geçmişti. Şimdiise alışveriş merkezi içerisinde  bulunanpastaneden, çiçekçiye, oyun salonundan berbere kadar belediyeye ait yerleralışveriş merkezi yönetimi tarafından kiralanarak haksız kazanç elde edilirkenbu durumdan Aksaray Belediyesi’nin haberi var mı?

Projeye aykırı yerlerin bazılarının ruhsatının dahi olmadığıkamuoyu tarafından iddia edilirken, yine aynı alışveriş merkezi tarafından kiraalınan ve dışarısında bulunan cafelerinde kaldırım işgali yapmasına AksarayBelediyesinin göz yumması kamuoyunda soru işareti bıraktı. Projeye uygunolmayan ve kaçak yapılar ile ruhsatsız işletmelere sessiz kalan AksarayBelediyesi’ne soruyoruz?

1- Bu alışveriş merkezi içerisinde projeye uygun olmayanyerlerden haberiniz var mı?

2- AVM Yönetimi tarafından alınan aylık yüzbinlerce kirabedelinden bilginiz var mı?

3- Belediyeye ait olan ve projeye uygun olmayan yerlerhakkında ne işlem yapacaksınız?

4- Kaldırım işgali yapan kafeler hakkında işlem başlatılacakmı?

2021-11-09 23:45:24

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karakuş Açıklama Yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?