Çıtak; “Kapalı Kapılar Arkasından Kararlar Alınmayacak”

Haber:Armağan ŞEN

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşıldığı dönemde siyasi söylemlerde hareketlilik kazandı. Aksaray Belediye Başkanlığına MHP’den aday olan İrfan Çıtak isim vermeden mevcut Belediye Başkanı AKP’li Evren Dinçer’in yönetimindeki Aksaray Belediyesini eleştirerek Belediye meclis karar toplantılarının canlı verileceğini ifade ederek; “Kapalı kapılar arkasından kararlar alınmayacak. Gizli ihaleler yapılmayacak. revizyon imar planı herkese adaletli yapılacağız. Kentsel dönüşümde yerli müteahhit firmalarımız desteklenerek el birliği ile şehrimizi yenileyeceğiz” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Belediye Başkan Adayı İrfan Çıtak, Aksaray’da şeffaf belediyeciliğin MHP kadrolarıyla başlayacağını ve artık ne bir gizli ihalenin ne kapılar arkasında gizli hesapların olmayacağını kaydetti.

 

MHP belediyeciliğinde belediye meclis toplantılarının canlı olarak yayımlanacağını vurgulayan Çıtak; “Ekip arkadaşlarımızla birlikte üzerinde durduğumuz en hassas konu ŞEFFAF BELEDİYECİLİK. Bizim yönetimimizde halkımız belediye meclis karar toplantılarını canlı yayın bağlantılarıyla takip edebilecek, alınan kararlardan anında haberdar olabilecekler. Aksaray halkı şehri adına alınacak kararları, ihaleleri kimin hangi şartlarda aldığını şeffaf bir şekilde canlı yayınlarla anında öğrenebilecek. Kapılar arkasından kararlar alınmayacak. Gizli ihaleler yapılmayacak” dedi.

 

Kentsel Dönüşüm Projelerimizde Yerli Müteahhitlerimizle El Ele Vereceğiz

 

Kentsel dönüşüm konusunda da yapacakları çalışmalardan bahseden Çıtak, “Kentsel dönüşüm projelerine sadece yıkım ve mekânsal yenileme olarak bakmıyoruz. Kentsel dönüşümde ne yaptığın kadar, nasıl yaptığında çok önemlidir. Hak sahipleri mağdur edilmeyecek, yerli müteahhit firmalarımız desteklenerek el birliği ile şehrimizi yenileyeceğiz” diye konuştu.

 

Revizyon İmar Planı Herkese Adaletli Yapılacak

 

Adaletli bir revizyon planıyla, kentsel dönüşümde modern yorumlamayla Aksaray’da bambaşka bir sistem hayata geçireceklerini aktaran Çıtak; “Eski MEDAŞ’ın olduğu yer bir tarihken ne yazık ki bugün bir beton yığınına çevrilmiştir. Biz orayı Aksaray’ımıza yakışır, modern bir yorumla bedesten haline dönüştüreceğiz. Biz rant sağlamak, birilerinin gönlünü yapmak, kendilerine ve çevrelerine fazladan kat çıkmak için yapılan her işin karşısındayız. Revizyon imar planı herkese adaletli yapılacak. Uygun yerlere kat artışı yapılacak. Hiç kimse mağdur edilmeyecek” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinçer; Aslan Ailesinin Davetini Geri Çevirmedi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?