Haber: Armağan ŞEN

Önceki gün ilimize gelen ve bir takım ziyaretler gerçekleştiren CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e yakınarak “Açız” diyen Elif teyzeye CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk sahip çıktı.

CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk yaptığı açıklamada; “Elif Teyzenin kılına zarar gelirse, bu şehri size dar ederim haberiniz olsun!” dedi.

Sert açıklamasına devam eden CHP’li Ertürk şu ifadelere yer verdi; “Milletvekillerimiz ile birlikte Pazar esnafı ziyareti esnasında hayat pahalılığı ve vatandaşlarımızın yaşadığı yoksulluğu anlatmak için ‘Açız’ diyerek hükümeti eleştirmesi üzerine, devletin yetkilileri harekete geçti. Üstelik 7 kere AKP’ye oy verdiğini söyleyen bu teyzemizin en ufak bir eleştirisine tahammül edemeyerek devlet memurlarına mesai yaptırtıp teyzemizin mal varlığı ve öz4el hayatını araştıranlara sesleniyorum; hukuk dışına çıkıyorsunuz. Hukuku ihlal ediyorsunuz. Kendinize gelin. Eğer yüreğiniz ve cesaretiniz varsa, korkusuzsanız AKP’nin Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ün mal varlığını araştırın. Gariban bir köylü kadınının değil. Eğer yüreğiniz varsa araştırma hastanesini çöplüğün ortasına yaparken kimler zenginleşti, bu zenginleşme hikayesini hatırlatın.

Dün hükümete yakın paçavra gazetelerine haber yaptırtarak teyzemizin güya mal varlığının çok fazla olduğunu iddia ederek, milletin açlığını, yokluğunu gizlemek çabasına girenler, algı oluşturmaya çalışanlar sizlere sesleniyorum; bugün Ağaçören’de, Ortaköy’de de açız diye bağırdı. Gerçekleri değiştiremezsiniz.şu atasözünü hatırlatıyorum; ‘Güneş balçıkla sıvanmaz’

Ayrıca hükümete yakın besleme basının Aksaray’a olan özel ilgisi de ayrı bir araştırma konusu. Son olarak şunu söylüyorum; Elif Teyzenin kılına zarar gelirse, bu şehri size dar ederim haberiniz olsun!

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Açılış Kurdelesi Kesmekten Başka Aksaray’a Faydan Nedir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?